Radio Student se o půlnoci změní na Free Radio

Brněnské Radio Student dnešním dnem končí svou historii pod původním názvem. O půlnoci z pátke na sobotu změní svůj názen na Free Radio a v platnost vstoupí i nové licenční podmínky. V praxi to znamená snížení podílu mluveného slova z 25 na 12 procent a úpravy vysílacího schématu.

Radio Student končí svoji historii pod svým původním názvem. Poté co byla zamítnuta změna na Radio Index, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila změnu názvu na Free Radio a současně změnu licenčních podmínek, které nově povolují místo 25 procent mluveného slova v hodině na 12 procent.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádosti společnosti Radio Student s.r.o. na svém červencovém zasedání. Kromě změny názvu z Radio Student na Free Radio se jednalo také o u licenčních podmínek a vysílacího schématu. „Podle osobních zkušeností a následně i provedených konzultací jsme zjistili, že skupiny našich posluchačů se neztotožňují s názvem stanice „Student”. Proto jsme se rozhodli požádat o změnu označení na název obecně přijatelný pro mladého posluchače, který bude blízký studentům i ostatním skupinám mladých lidí, a který vyjadřuje záměr stanice tak, jak je popsán v licenci,“ popisuje důvody těchto změn programý šéf Radia Student Martin Kaminský v rozhovoru pro RadioTV (Kaminský: Free Rádio jsme zvolili i s ohledem na úspěšný pořad Freetime).

Jak RadioTV potvrdil Úřad RRTV, v licenčních podmínách došlo k následující změně: „Chceme, aby podíl mluveného slova byl větší, než je obvyklé u komerčních rádií. Náš předpoklad odpovídá poměru 1:3. Jeden díl mluveného slova na tři díly hudby.“ se nahrazuje textem: „Chceme, aby podíl mluveného slova byl větší, než je obvyklé u komerčních rádií. Náš předpoklad odpovídá 12% v pracovní dny a 10% ve víkendových dnech a dnech pracovního klidu. Obsahem mluveného slova je i selfpromotion prvků vysílání, které je důležité pro posluchače z hlediska snadnější orientace v náročnějším programovém schématu.“

Nové vysílací schéma nahrazuje původních sedm programových bloků pěti novými.

07:00-10:00      Ranní blok (dynamické, pružné vysílání s důrazem na informační hodnotu a zpravodajství)
10:00-15:00      Polední blok (zprávy, písničky, poradenská služba)
15:00-18:00      Odpolední blok (sto osmdesát minut plných informací, zábavy, písní, soutěží, reportáží, pozvánek, atp.)
18:00-23:00      Večerní blok (uvolnění, hudební bliky, hitparáda, studentská burza)
23:00-07:00      Noční blok (převládající podíl hudby)

O víkendu Free Radio nabídne místo sedmi programových bloků následující čtyři:

08:00-12:00      Dopolední blok (klidnější vnitřní rytmus, důraz na zájmové a především na vzdělávací oblasti, menší podíl hudby)
12:00-18:00      Odpolední blok (informace, zábava, písně, soutěže, reportáže, pozvánky, atp.)
18:00-23:00      Večerní blok (uvolnění, hudební bloky, hitparáda, studentská burza)
23:00-08:00      Noční blok (převládající podíl hudby)

Jak RadioTV potvrdilo Radio Student, k nasazení těchto změn do vysílání dojde o půlnoci z 14. na 15. září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .