Rádio Student 107 FM vstoupí do éteru v pondělí

radiotv22Brněnské Radio Student, které získalo licenci na podzim, se poprvé objeví v éteru na frekvenci 107.0 MHz v pondělí 18. dubna. Oficiální start je ovšem naplánován až na 1. května. V předvečer zahájení oficiálního vysílání, tedy poslední dubnový den, rádio chystá majálesový hudební festival.

Projekt rádia pro mladé ve věkové skupině 15 – 30 let vznikal delší dobu a u jeho zrodu stála trojice lidí z vysokoškolského, uměleckého i mediálního prostředí – Petr Holeček, Petr Veselý a David Vavruša. „Chtěli jsme v Brně vybudovat rádio pro mladé, které nebude jen omílat hity a kuriozity ze světa showbusinessu, protože tady podle nás taková stanice chybí,“ komentuje hlavní myšlenku projektu Petr Holeček. Rádio bude vysílat moderovaně každý den od 6 do 24 hodin, noční čas bude patřit hudebnímu proudu.

Od února do dubna letošního roku proběhly dvě vlny konkurzů na moderátory a redaktory Rádia Student. Jak říká jeden ze zakladatelů stanice Petr Veselý: „Nesázeli jsme na osvědčené matadory brněnského éteru. Ambicí bylo najít moderátorské osobnosti mezi mladými lidmi a studenty z vysokoškolského prostředí.“ Podle šéfa programu Jana Součka se na redakční práci budou z podstatné části podílet studenti Fakulty sociálních studií, jejichž práce v rádiu bude současně praxí v rámci jejich studia.

Studenti se chtějí lišit

Program Rádia Student 107 by se měl odlišovat od zavedených brněnských komerčních stanic. „Základní rozdíl je v pevném programovém zakotvení jednotlivých prvků vysílání. Nebudeme střídat zajímavosti, písničky a soutěže,“ popisuje programovou skladbu Souček.

Součástí programu budou i informace o pracovních příležitostech pro mladé, o grantových projektech nebo třeba o událostech na školách i v hudebních klubech. Rádio chce klást velký důraz na aktuální zpravodajství a publicistiku z vlastní tvorby a prostor dostanou ve večerních časech i menšinové hudební žánry.

Známá jména hudební scény se objeví jako moderátoři ve speciálech. „Dnes máme v programu pravidelné hudební pořady zaměřené na alternativní muziku, jazz, hip hop, reggae, etno i elektronickou muziku, nebo chcete–li, taneční scénu,“ říká jeden z hudebních dramaturgů stanice Tomáš Kellar. Rádio Student bude vysílat hudbu současnou, mladou a moderní, aťuž to bude střední proud nebo alternativní žánry a nebude se tedy uzavírat současným hudebním směrům. V pravidelném čase budou mít svůj prostor i začínající formace v rámci demoparády.

Doménu vyfoukli spekulanti

K příležitosti zahájení vysílání Rádia Student se 30.4. uskuteční festival na čtyřech scénach v Brně. Na Flédě zahrají Polemic, Laura a její tygři a také Skyline. Pod Obrazy pak vystoupí Květy, Maraca, Cymbelín a Kulturní úderka. V Yacht clubu bude drum´n´bass stage a v klubu Mersey na Minské ulici pak party s dj Louisem.

Internetovou doménu www.radiostudent.cz rádio k dispozici nemá, ale více o novém rádiu se brzy dozvíte na na internetových stránkách www.radiostudent107.cz. „Doménu již zaplacenou máme, ale samotné stránky ještě spuštěny nebyly. Před začátkem vysílání by už měly začít fungovat,“ uvedl Petr Veselý. Radio Student počítá také s internetovým vysíláním.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .