Rádio Petrov vysílá už i ve Žďáru nad Sázavou

Původně brněnské pohodové rádio vysílá už i ve Žďáru. Stanice tady měla své posluchače už v minulých letech. Někteří tu dokonce naladili brněnskou frekvenci 103,4 MHz. Od 5. srpna je oficiálně v provozu vysílač pro Žďár na 98.0 MHz. Stanice tak expanduje dál za hranice moravské metropole. Název Petrov, který může někdo vnímat jako brněnský, přitom prý nevadí.

Stanice spustila frekvenci Žďár nad Sázavou 98,0 MHz/150W už koncem července. Oficiální vysílání začalo 5. srpna, kdy se slavnostně otevřela redakce v Dolní č. 1 ve Žďáru nad Sázavou. Pásku přestřihla místostarostka města Dagmar Zvěřinová (ČSSD). Právě s radnicí a dalšími institucemi, chce rádio spolupracovat, aby mohlo přinášet aktuální zprávy z tohoto regionu.

Žďárskou redakci obývají dvě redaktorky se zkušenostmi z Českého rozhlasu, které budou denně točit reportáže z tohoto regionu. Jejich příspěvky se objeví jednak ve zpravodajství a pak také v publicistickém magazínu, který tato brněnská stanice vysílá každý všední den od 18 do 19 hodin. Zatímco zpravodajství bude stejné jak na brněnské frekvenci 103,4 MHz a žďárské 98,0 MHz, tak publicistický magazín bude odlišný.

Redakce ve Žďáru je vybavena základní technikou pro sestříhání příspěvku. Předtočené vstupy magazínu odtud pak poputují po síti do brněnského studia, ze kterého se odbaví.  Vytvářet nové studio kvůli pár vstupům, které se odpojují, by bylo neekonomické. Podle programového ředitele Pavla Kašpara se vysílání odbavuje ze systému Audio Vault, se kterým má stanice dobré zkušenosti. Jak serveru RadioTV řekl obchodní ředitel stanice Karel Krtička, ve Žďáru bude mít rádio i svého obchodníka. Přibližně pětkrát denně by se pak měly vysílat i odpojované reklamy. „Uvidíme, jestli o tento produkt bude zájem,“ řekl Krtička.


Poutač na novou frekvenci Rádia Petrov

Rádio Petrov spustilo vysílání 1. ledna 2002 na brněnské frekvenci Brno-Hády 103,4 MHz. Začínalo s výkonem 1.00 kW, který pak navýšilo na 5.00 kW. Zatímco v úvodu se hlásilo jako brněnské pohodové rádio, po navýšení výkonu slůvko brněnské vypustilo, aby si nerozhněvalo posluchače mimo Brno. „Třeba v Blansku jsou na to obzvlášť citlivý, když je něco brněnské,“ řekl Kašpar. Ve Žďáru nad Sázavou se chce Rádio Petrov představit reklamní kampaní a promotions 31. srpna na náměstí.

Foto: www.radiopetrov.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .