Radio Hellax změnilo majitele, sídlo i jméno

radiotv22Radio Hellax prošlo na přelomu června a července řadou změn. Tou nejdůležitější je odchod kontroverzního majitele Pavla Huba. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém úterním zasedání posvětila převod sta procent licencované společnosti Hellax, s.r.o. na akciovou společnost AFAB.

Sázka na budoucnost

Dlouholetý majitel Radia Hellax Pavel Hub se stal po svém odsouzení v srpnu loňského roku paradoxně největší hrozbou svého rádia. Pokud by totiž vrchní soud potvrdil rozsudek krajského soudu v Ostravě, nemohl by Hub jako majitel rádia požádat RRTV o prodloužení licence na dalších osm let. První zprávy o výměně majitelů Hellaxu se objevily v květnu letošního roku, kdy ostravský podnikatel Tomáš Krčmář ovládl servisní organizaci Radia Hellax.

Rozhodující krok ale proběhl až v úterý 9. července, kdy RRTV schválila firmu AFAB, a.s. jako jediného majitele licencované společnosti Hellax, s.r.o. Podle obchodního rejstříku není vedení akciové společnosti AFAB ve spojení s žádnou významnou rozhlasovou skupinou a jeho členové se převážně angažují pouze v lesnických a zemědělských firmách. Bližší informace nám nesdělil ani ředitel Radia Hellax Miroslav Pifka: „O firmě AFAB vím jen to, co je v obchodním rejstříku.“

Hellax => Helax

Další změnou, byť jen kosmetickou, je změna názvu Radia Hellax. RRTV schválila žádost rádia o vypuštění jednoho písmena „l“ a z Hellaxu se stalo Radio Helax. „Zkuste si to vyslovit. Je to pořád stejný HEL(L)AX, jen se o něco lépe mailuje…“ komentuje změnu názvu ředitel Pifka. Rádiu se tímto otevírá možnost využití jednoduché internetové adresy helax.cz, kterou si zaregistrovalo v polovině května.

Helax první na Stodolní

Počátkem měsíce přišlo také dlouho očekávané stěhování Helaxu z Opavy do Ostravy. Od 4. července je sídlem Helaxu věhlasná Stodolní ulice, konkrétně křižovatka ulic Stodolní a Musorgského.
„Žádné ostravské rádio nesedí na Stodolní, navíc čtyři patra nad klubem pro 300 sedících hostů. Je to dokonalé místo pro promo rádia,“ říká Pifka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .