Radio Čas spustilo oficiální vysílání na Olomoucku

Nejúspěšnější regionální stanice na Moravě dnes v devět hodin ráno zahájila plnohodnotné vysílání pro Olomoucko. Olomoucké Radio Čas bude po většinu dne vysílat samostatný program, pouze několik hodin odpoledne a v noci bude přebírat centrální program z Ostravy. Radio Čas neoficiálně vysílá na frekvenci Olomouc 101,3 MHz/100W od konce dubna.

Oficiální vysílání bylo zahájeno ve studiu na Litovelské ulici v devět hodin, od jedenácti probíhala tisková konference. „Jsme rádi, že jsme mohli v Olomouci spustit Radio Čas. Část kraje jsme dosud pokrývali z našich kmitočtů Zlín a Javorník a podle MediaProjektu zde máme 18 tisíc posluchačů, což je skoro tolik jako má Radio Hity se čtyřmi kmitočty. Proto myslím, že zde náš program patří,“ prohlásil na úvod majitel Radia Čas Radim Pařízek.

Radio Čas má na Olomoucku poměrně silný obchodní tým. Jeho šéf Petr Doležel má k dispozici osm obchodních zástupců. Programová ředitelka Renata Červená sdělila, že informační složku budou mít na starosti dva kmenoví redaktoři, které budou doplňovat externisté.

Radio Čas vysílá pro Olomoucko z Tabulového vrchu na frekvenci 101,3 MHz výkonem 100W. Podle Pařízka signál pokrývá kromě hanácké metropole také Uničov, Litovel, Prostějov, Šternberk nebo Kroměříž. „O dalším výrazném rozšíření zatím neuvažujeme, i když nás docela zaujal vysílač Kiss Morava v Šumperku. Podobný dokrývač by dobře ohraničil pokrytí olomoucké mutace Radia Čas na Šumpersku,“ nastínil své další plány Pařízek.

Hey v Ostravě možná do týdne

Radim Pařízek, který je zároveň generálním ředitelem sítě Hey rádií, serveru RadioTV sdělil, že vysílání Radia Hey na ostravské frekvenci 94,7 MHz bude obnoveno hned po nabytí právní moci rozhodnutí o znovuudělení licence. „Vypracování licence, aby obstála před soudem, nějakou chvíli trvá. Ale máme signály, že do týdne bychom ji mohli obdržet,“ dodal Pařízek.

Radio Hey přerušilo vysílání na ostravské frekvenci koncem března poté, co Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí RRTV o udělení licence kvůli špatnému odůvodnění na základě žaloby společnosti WebValc s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .