Povodeň přerušila vysílání Českého rozhlasu České Budějovice

radiotv22V důsledku zatopení prostor českobudějovického rozhlasu vodou z rozvodněné řeky Malše bylo přerušeno vysílání této stanice. Od 9.00 hodin tak na frekvenci regionálního ČRo České Budějovice 106,4 FM vysílá svůj program celoplošný Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Kolem osmé hodiny ranní došlo v důsledku vypouštění Římovské přehrady ke zvýšení toku řeky Malše, která teče v bezprostřední blízkosti budovy Českého rozhlasu České Budějovice. Voda se rozlila do ulic Dukelská a U Tří lvů, na jejichž nároží českobudějovický rozhlas sídlí. V samotné budově došlo k zatopení sklepních prostorů, kde se nachází elektrorozvodna a náhradní bateriové zdroje elektrického proudu.

Od 9.00 hodin tak Český rozhlas České Budějovice přerušil své vysílání. Na jeho frekvenci nyní vysílá Český rozhlas 1 – Radiožurnál, který každých patnáct minut ve svém vysílání přináší telefonické reportážní vstupy redaktorů budějovického rozhlasu, aby tak bylo zajištěno informování obyvatel záplavami postižených jižních Čech.

Český rozhlas dělá vše proto, aby vysílání stanice bylo obnoveno již v podvečerních hodinách. Z pražské centrály Českého rozhlasu proto vyrazili pracovníci, kteří s sebou do Českých Budějovic vezou dieselagregát coby náhradní zdroj proudu potřebného alespoň pro vysílání stanice.

Obnovení elektrického proudu pro celou budovu se pak dá očekávat nejdříve zítra. Zprovoznění celého sídla rozhlasu v ulici U Tří lvů bude muset předcházet odčerpání vody a celkové vysušení prostor, samotné zprovoznění budovy se tak dá předpokládat spíše v horizontu několika dní.

Český rozhlas se za vzniklé problémy spojené s přerušením svého vysílání omlouvá všem posluchačům a obyvatelům jižních Čech. Český rozhlas lituje, že ke ztížení provozu došlo i v případě České televize, ATV Studia MIRA pro TV Nova, ČTK a deníku Blesk, jejichž kanceláře a studia sídlí také v budově U Tří lvů.

Mgr. René Zavoral

Oddělení komunikace

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .