Nový web, nové jméno: Radio Brno Valc

radiotv22Spoustu novinek do nového tisíciletí si připravilo Radio Brno. Tou největší změnou je určitě nový název stanice, díky tomu se mění také logo a novou podobu získaly i internetové stránky.

Radio Brno, někdy také neoficiálně nazýváno Radio Brno Country, bude dále vystupovat pod názvem Radio Brno VALC. Co znamená to nové slovo? Je to jednoduché, jde o příjmení Zdeňka Valce – předsedy představenstva akciové společnosti Valc, která je držitelem licence tohoto rádia. Po Ladislavu Faktorovi z Českých Budějovic, jehož jméno se skví dokonce v názvech dvou stanic, a Martinovi Černém, o jehož Černé Hoře můžeme pouze spekulovat, se tak Zdeněk Valc stal třetím majitelem rádia s touto „výsadou“. Kdo bude následovat?

S novým názvem má Radio Brno Valc také nové logo, v oblasti programu se ale žádné změny neplánují. „Nepředpokládáme nijak razantní změnu image rádia ani hudebního formátu, stále zůstáváme v rytmu country, folku, oldies a hlavně české hudební scény,“ říká k tomu ředitel stanice Igor Kapoun.

Nový web

Internetové stránky prošly zcela zásadní rekonstrukcí. Zmizela hnědá v kovbojském stylu a objevila se modrobílá, silně připomínající vánoce. Na adrese www.radiobrno.cz najdeme jednoduchý, ale barevně příjemný design. ne zcela obvyklé jsou textově vyřešené ovládací prvky, grafika je použita spíše na oživení novinek apod. Jediným výrazným grafickým úletem je tmavě zelená lišta na konci každé stránky. Fuj.

Titulní strana obsahuje novinky, následují dosti podrobné sekce „O nás“ a „Poslechovost“ a nic nelze vytknout ani fotogalerii a programovému schématu. V HiCparádě máte možnost hlasovat přes Internet, stejně tak si můžete po síti napsat o písničku na přání a když zrovna nejste v oblasti pokrytí signálem také rádio přes Internet poslouchat. Na výběr máte tři druhy kvality. Přínosná je rubrika !Kam za kulturou“ a samozřejmě nechybí ani ceníky reklamy a veškeré kontaktní informace.

Celkově příjemný web patřící jednoznačně k tomu lepšímu, co české stanice pustily do sítě. Škoda jen té zelené lišty. Hodnocení Radia.cz: 2+

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .