Motiv útoku na moderátora North Musicu stále neobjasněn

radiotv22Zdravotní stav moderátora ranního vysílání ústeckého Radia North Music Pavla Hájka je stále vážný. Lékaři Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem právě kvůli tomu odložili operaci. Zaměstnankyně z rádia Tereza Chládková potvrdila jednu z vyšetřovacích verzí, že útočící devětadvacetiletá žena nebyla v rádiu neznámou osobou.

UPDATE 09.06. 11:22: Redaktor, kterého v půli května vážně zranila střelkyně v ústeckém rádiu North Music, podstoupil poslední květnový týden komplikovanou operaci páteře. Lékaři odmítli spekulovat, jak se bude jeho stav vyvíjet.„K dalšímu vývoji se nechceme vyjadřovat,“ řekla Kamila Němcová, tisková mluvčí ústecké Masarykovy nemocnice. Útočnice zůstává ve vazbě. Kriminalisté ji stíhají pro pokus o dvojnásobnou vraždu. Ženě hrozí až patnáct let vězení. Policistům podle posledních dostupných zpráv dosud neřekla, proč střílela. Policie zkoumá, zda nebyla drogově závislá či není duševně nemocná. „Testy prokázaly, že v době přestřelky nebyla pod vlivem alkoholu či drog,“ uvedla mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová. Podle Oldřicha Slabého ze severočeské služby kriminální policie a vyšetřování bude klíčový posudek znalců v oboru psychologie a psychiatrie, který zatím policisté nemají k dispozici.
„Zpracování takového posudku trvá týdny, někdy až měsíce. Musíme na jeho vyhotovení počkat,“ dodala Hrubešová.

UPDATE 19.05. 17:20: Zdravotní stav moderátora Hájka se podle lékařů od minulého týdne mírně zlepšil. Bude proto přeložen z anesteziologicko-resuscitačního oddělení na jednotku intenzivní péče. Lékaři přesto ještě netuší, kdy proběhne operace páteře.

UPDATE 16.05. 19:30: Policisté střílející ženu obvinili z dvojnásobného pokusu vraždy. Krajskému státnímu zastupitelství dali podnět, aby podalo návrh na vazbu.

UPDATE 16.05. 13:40: Pavel Hájek bojuje o život! Lékaři podle našich posledních dostupných informací ještě nepřikročili k operaci páteře. Stále čekají, až se jeho zdravoní stav stabilizuje. Podle mluvčí Masarykovy nemocnice Kamily Němcové, je pravděpodobné, že i tak bude mít trvalé zdravotní následky. Lékaři je ale nechtějí zveřejňovat. Jedna ze spekulací, která se k nám donesla, je, že lze očekávat ochrnutí dolní části těla. Vyšetřovatelé severočeské Policie ČR stále neznají motiv, proč střelkyně chtěla vraždit. Stále není znám impuls, co 29letou nezaměstnanou ženu, vedenou v evidenci Úřadu práce, vyprovokovalo. Jistý však nyní je fakt, že pistoli ráže devět milimetrů vlastnila legálně, ve střeleckém průkazu měla uvedeno, že zbraň má kvůli osobní ochraně a sportovní střelbě. Nejasný je nadále celkový počet výstřelů. Kriminalisté nechtějí upřesnit, kolikrát žena v rádiu vystřelila. Na místě našli podle vyjádření jednoho z vyšetřovatelů 82 balistických stop. Mezi ně ale zahrunují i oděrky, které mohla způsobit odražená kulka. Oldřich Slabý ze severočeské služby kriminální policie a vyšetřování dodal: „Je pravděpodobné, že měla u sebe dva zásobníky. Kolik střel skutečně vypálila, zatím nezveřejníme. Dá se ale konstatovat, že žena v rádiu střílela bezhlavě. Pokud by chtěla svou střelbou usmrtit, bylo by mrtvých daleko víc.“

UPDATE 16.05. 10:50: Podle svědků, žena se kolem redakce rádia pohybovala již několik týdnů. „Tvrdila, že je sledována,“ uvedl jeden ze svědků. Potvrzuje to i jeden z redaktorů. „Již v minulosti několikrát vyhrožovala, že nás postřílí, protože ji sledujeme. Nešlo tedy o útok na konkrétní moderátory, ale rádio jako celek,“ uvedl.

UPDATE 17:30: Policie ČR ukončila zajišťování stop v objektu Radia North Music (RNM) krátce před 15. hodinou. K tomu se nám vyjádřil jeden z vyšetřovatelů: „Bylo zajištěno 82 stop. Bližší informace podáme zítra (v pátek – pozn.aut.).“ Generální ředitel RNM Miroslav Hašek se vyjádřil k bezpečnostním opatřením: „Nyní tady budeme mít střežení a každopádně se vrátíme k zabezpečení, které jsme měli ještě ve starých prostorách na Masarykově třídě. Tam jsme měli mříž v mezipatře, tady alespoň musíme dát mříž na vchodové dveře.“ Podle tiskové mluvčí Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem je zdravotní stav moderátora Hájka vážný. „Pacient, který je u nás hospitalizován na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, utrpěl při střelbě poranění hrudníku. Je pravděpodobné, že poranění bude mít trvalé následky a operace bude provedena po stabilizaci jeho celkového stavu.“

UPDATE: K případu se RadioTV podařilo sehnat aktuální vyjádření mluvčí severočeské Policie ČR Jarmily Hrubešové: „Podle vyšetřovatelů má žena evidentně psychické problémy, proto součástí vyšetřování bude i zkoumání jejího duševního stavu soudními znalci. Bude obviněna z pokusu několikanásobné vraždy.“

„Ta žena se tady pohybovala prakticky každý den. Přicházela okolo sedmé hodiny, před osmou odcházela. Když jsme se jí ptali koho hledá, vždy odpověděla že nic nepotřebuje. Samozřejmě se nám to zdálo podezřelé, ale nepočítali jsme, že se stane takováto tragédie,“ řekla Chládková.

Policie ČR obviní útočníci z pokusu o dvojnásobnou vraždu, za což ji hrozí až 15 let vězení. Motiv ranní střelby v prostorách rádia North Music policie stále neví. Server RadioTV případ podrobně sleduje a přímo z Ústí nad Labem vás budeme informovat o dalších uvolněných podrobnostech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .