Mediaprojekt IV.-I.05: ohlasy z rádií

radiotv-archivVýsledky posledního průzkumu poslechovosti jsou známy už několik dní, takže jsou na řadě komentáře. O názory jsme požádali zástupce několika stanic a reklamních sítí, zde jsou odpovědi těch, kteří na naši výzvu reagovali.

Alexander Pícha – ČRo 1 Radiožurnál: ČRo 1 – Radiožurnál je nejposlouchanější rozhlasovou stanicí, ale vzhledem k mírnému poklesu s výsledky moc spokojen nejsem. Naše vysílání teď bylo vzhledem k naší politické situaci hodně zatíženo politikou, která je pro lidi demotivátorem k poslechu. Pozitivní nicméně je, že posluchači zůstávají u poslechu stanic Českého rozhlasu, dost například posílila celoplošná stanice CRo 2 – Praha.

Barbora Tachecí – Frekvence 1: Pochopitelně se raduji z absolutního prvenství v podílu na trhu i z prvenství v daily reach mezi komerčními stanicemi. Dobrými zprávami pro Frekvenci 1 jsou prvenství v produktivní cílové skupině 40–49 let, tradiční prvenství v ženách a rekordní délka poslechu mezi hlavními konkurenty.

Pavel Stejskal – MMS: Klíčovou informací z aktuálních výsledků poslechovosti českých rádií je stabilita poslechovosti. To je dobrá zpráva pro zadavatele reklamy, která potvrzuje pozici rozhlasu jako spolehlivého partnera pro jejich kampaně.

Příslibem do budoucnosti je nárůst celkové poslechovosti vyjádřený nárůstem hodnoty ukazatele weekly reach o 53 tis. na úroveň 7.787 tis. posluchačů (cílová skupina 12-79 let). Pozice MMS na rozhlasovém trhu se po nových číslech prakticky nezměnila, takže v MMS vládne spokojenost.

Jiří Hrabák – Radio Impuls: Výsledky potvrzují­ stabilitu trhu, včetně celkové poslechovosti, což je určitě pozitivní­m signálem pro celý trh. Doufám, že Impuls už přešel období­ výkyvů. Pozitivní­ vývoj Radia Impuls podtrhuje předevší­m nárůst posluchačů, kteří­ si jej naladí­ během jednoho týdne na 1 207 000.

Při podrobnější­ analýze mediaprojektu je zají­mavý pohyb poslechovosti mezi ví­kendy a všední­mi dny. Rozdí­ly jsou opradu značné a myslí­m, že tyto výsledky opět potvrdily známou pravdu, že programové závěry z mediaprojektu lze dělat jen velmi obtížně a silně bez záruky.

Petr Dvořák – Radio City, Blaník a Most: Tento výstup MP nepřinesl žádné převratné objevy. My jsme s výsledky MP celkem spokojeni, ovšem s výjimkou výsledku Rádia Most, kde musíme okamžitě reagovat. Za komentář asi stojí výsledky Heysítě, které jsou nahony vzdáleny původním cílům. Kolísání poslechovosti některých lokálních stanic není třeba zatím komentovat, dramatické vzestupy či pády poslechovosti většinou opravdu neodpovídají skutečnému chování posluchačů.

Petr Vladyka – Evropa 2: Je vidět, že posluchači Evropu 2 ladí stabilně a díky tomu je Evropa 2 v dlouhodobě nejlepší situaci, v jaké kdy byla. I když Evropa 2 hraje nejlepší mix té nejaktuálnější muziky, sama není žádnou mediální hvězdičkou, která rychle vyletí nahoru a zhasne — Evropa 2 nemá na trhu v cílové skupině mladých lidí ve své síle a stabilitě konkurenci

Marin Kolovratník – ČRo Pardubice: Mírný nárůst počtu našich posluchačů nás potěšil, ovšem míra radosti je přímo úměrná velikosti nárůstu. A ten je překvapivě nízký, čekali jsme víc. Dalším překvapením je celkový počet posluchačů všech rádií v PA kraji. Zdá se, že proti poslednímu měření jich hodně ubylo a otázka je, kde jsou? Jedná se o „tradiční“ statistickou chybu nebo skutečně občané Pardubického kraje od rádií utíkají?

Miroslav Pifka – Radio Helax: Jsme z toho všichni na prášky. Hledám si strom na oběšení, kolega Lumír Mořkovský začal páchat sebevraždu tak, že přestává kouřit a tudíž mu doktoři dávají tak dva dny. Zbytek volí mezi hromadným harakiri a otravou poslechem Rádia Čas. Asi půjdou do toho druhého, jistota je jistota. Helax má od pondělka nového ředitele a začíná hrát pohodovou českou hudbu, co mají lidi rádi.

Kašleme na to. Od ledna máme nové schéma, muzika je taky v pohodě. Ekonomicky se celkem daří a lidi u nás baví dělat rádio. Děkujeme agenturám GfK a Medián za vzrůšo – na výsledky MediaProjektu si u nás všichni pravidelně sázejí. Děláme vše proto, aby za čtvrt roku rozbil bank optimista.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: