Mediaprojekt III.-IV.04 v krajích – západ

radiotv-archivV první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2004, oranžově výsledky za II.-III.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Praha

Situace v Praze je stále poměrně klidná. Zajímavý je posun Evropy 2 na druhé místo před Radio Blaník a také velmi rozkolísané výsledky ČRo Reginy. Radio Impuls ztratilo meziročně 17 tisíc posluchačů týdně a propadlo se o dvé příčky, mimo Top 12 pomalu ale jistě směřuje také Radio City.

Středočeský kraj

Meziroční nárůst o 55 tísíc posluchačů a s tím související vzestup Evropy 2 z 5. na 2. pozici je nejzajímavější informací z výsledků Středočeského kraje. I přesto ovšem své výrazné vedoucí postavení posílilo Radio Blaník. Proti celostátním výsledkům zde průběžně nabírá Impuls, zajímavý je také vzestup Radia Jizera, které přesvědčivě poráží Kiss Deltu s mnohem lepším pokrytím.

Karlovarský kraj

Na karlovarském rozhlasovém trhu se od minula nic moc nezměnilo, Egrensis si přes poklesy stále udržuje vedení a Evropa 2 zatím stále na záda Dragonu pouze dýchá. Jde o jediný kraj, kde je v současnosti Radiožurnál až za regionálním studiem a stanicí ČRo 2 – Praha. Radio Šumava má i přes dokrývač v Karlových Varech statistickou nulu.

Plzeňský kraj

Přestože v minulých letech Frekvence 1 neslavila na Plzeňsku žádné úspěchy, v současnosti se značně přibližuje vedoucímu Radiu FM Plus, jen za poslední rok nabrala 32 tisíc nových posluchačů týdně. Výrazná je také ztráta Evropy 2 proti poslednímu výstupu a dlouhodobý pokles Radia Šumava.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji vládne Blaník pevnou rukou, druhý North Music na něj ztrácí 35 tisíc posluchačů. Třetí příčku si udržela Evropa 2, přestože se na ní dotahuje sesterská Frekvence 1. Také zde výrazně oslabuje Radio Impuls, oslabuje také Radio Most a Radio Labe vystřídalo na poslední příčce Top 12 Radio Děčín.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: