Mediaprojekt III.-IV.04 v krajích – východ

radiotv-archivV třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2004, oranžově výsledky za II.-III.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Vysočina

Výsledky poslechovosti na Vysočině netřeba dlouze komentovat, protože k žádným zásadním změnám nedošlo. Za zmínku stojí postupný mírný pokles Radia Impuls a naopak posun ČRo Region – Vysočina na pátou příčku.

Jihomoravský kraj

Na jihu Moravy lze konstatovat, že ČRo Brno se po poklesu vrátil na svá předroční čísla a na prvních dvou příčkách se niz zásadního nezměnilo. Kiss Hády viditelně ustupuje ze svých pozic, zatímco Radio Krokodýl se posouvá vzhůru.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj si stále drží unikátní postavení v tom, že čtyři nejposlouchanější stanice mají své sidlo v Praze. Vedoucí pozici převzala po Radiu Impuls Frekvence 1, zřetelně se zlepšuje také Evropa 2. Ostravské Radio Čas se stále drží v Top 12, zatímco Radio Hity, Kiss Morava nebo Orion s vysílači v kraji přešlapují za jejími branami.

Zlínský kraj

Zlíský kraj je stále ještě baštou Radiožurnálu, ovšem i zde boduje ČRo Brno, které meziročně nabralo 18 tisíc posluchačů. Největší nárůst proti předchozímu výstupu zaznamenalo Kiss Publikum, které získalo 25 tisíc posluchačů týdně a tři příčky navrch.

Moravskoslezský kraj

Radio Čas si drží pozici lídra, jeho náskok před druhým Radiožurnálem dosahuje 65 tisíc týdenních posluchačů. V souboji Radia Orion s Kiss Moravou se lépe vedlo posledně jmenovanému, průběžně ztrácí Radio Impuls, které bylo i zde předstiženo Evropou 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: