Mediaprojekt III.-IV.04 v krajích – střed

radiotv-archivVe druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2004, oranžově výsledky za II.-III.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Jihočeský

Situace na čele se v jižních Čechách vyrovnává, po poklesu ČRo České Budějovice se mu značně přiblížilo Radio Impuls. Dlouhodobě zde klesá také Frekvence 1, Eldorádio a také Radio Blaník, které kdysi bojovalo o nejvyšší příčky, se stále propadá. Jasně stoupající trend vykazuje pouze ČRo 2 – Praha.

Liberecký kraj

ČRo 1 – Radiožurnál si pojistil vedoucí pozici před Evropou 2, která se ovšem může pyšnit největším meziročních nárůstem.Po dlouhodobých ztrátách nabral místní Contact a předstihl Frekvenci 1. Proti poslednímu výstupu si polepšilo také Radio Impuls, mírně posiluje i českolipský Crystal. Do Top 12 se poprvé protlačil ČRo Hradec Králové, naopak ČRo Sever ztrácí.

Královéhradecký kraj

Obě vedoucí stanice vykazují opačné trendy, takže Černá Hora si na Královéhradecky vybudovala slušný náskok před Impulsem. Za zmínku stojí také nárůst Radia OK, které si polepšilo o dvě příčky, a také vzestup Radia Blaník. Z Top 12 vypadlo pardubické Radio Hey Profil.

Pardubický kraj

Jak Radio OK, tak Frekvence 1 sice oslabují, ale stále si udržují mírný náskok před stoupající Evropou 2. Na první pohled zaujmou také poklesy ČRo 2 – Praha a Radia Hey Profil, z Top 12 se zcela vytratilo Fajn Radio.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: