Lagardere má zájem o slovenské rádio, koupí Okey?

Slovenské Rádio Okey pravděpodobně získá nového vlastníka. Podle vyjádření generálního manažera stanice nejde o prodej, ale o získání strategického partnera. Mohla by jím být francouzská mediální skupina Lagardere, která v minulosti opakovaně potvrdila svůj zájem o akvizici na slovenském rozhlasovém trhu.

Multiregionální Rádio Okey podle magazínu Medialne.sk v současnosti dokončuje dohody a připravuje podklady pro podpis smlouvy se zahraničním investorem. „Okey v žádném případě neprodávame, do společnosti vstoupí strategický partner,“ řekl pro Mediálne.sk generální manažer Rádia Okey Michal Arpáš, podle něhož by k podpisu smlouvy mohlo dojít do konce listopadu. Medialne.sk dále uvedlo, že strategickým investorem by měla být francouzská firma.

Tuto informaci RadioTV potvrdil jeden ze zaměstanců Rádia Okey. Podle něj jde s nejvyšší pravděpodobností o francouzskou skupinu Lagardere, která v Česku provozuje rádia Frekvence 1 a Evropa 2.  Zástupci Lagardere odmítli jednání o vstupu do Rádia Okey potvrdit nebo vyvrátit. „Neustále hledáme nové možnosti pro investování, které by rozšířily naše podnikání v oblasti elektronických médií,“ uvedl na dotaz serveru RadioTV Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere CZ.

Zájem o podníkání na slovenském rozhlasovém trhu potvrdil prezident české lagardere Michel Fleischmann v nedávném rozhovoru pro RadioTV: „Na Slovensku jsme učinili několik pokusů, které zatím nedopadly, ale ten záměr skupiny jít na Slovensko existuje, ale s kým a v jaké formě se mění od nabídky a poptávky. Je ale pravda, že bychom chtěli jít na Slovensko a podnikat tam na rozhlasovém trhu,“ uvedl tehdy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .