Hit Radio FFH přišlo s jedenáctkou nových stanic

Jedenáct rádií spustilo na svém webu hesenské Hit Radio FFH. Tato stanice tak chce oslovit ty posluchače, kteří nepatří mezi příznivce jejího FM vysílání. Jedenáct samostatných nemoderovaných hudebních stanic šířených úplně zdarma po internetu dokáže oslovit široké spektrum posluchačů. Při spuštění se objeví okno s reklamou, ale jinak si může posluchač dopřát naprosto nerušený poslech.

Podobně jako u nás Evropa 2, Frekvence 1 nebo Rádio City spustily internetové stanice zaměřené jen na určitý žánr hudby, rozjelo vlastní internetové stanice i hesenské Hit Radio FFH. Od středy13. června jsou na www.ffh.de úplně zdarma k mání žánrové stanice, kterých je celkem jedenáct. Některé ještě nejsou spuštěné, ale jejich start je otázkou dnů. Podle jednatele a programového ředitele Hanse-Dietera Hillmotha chce stanice novými programy oslovit ty, kteří ještě nezačali Hit Radio FFH poslouchat. Říká, že počet stanic se v Německu v brzké době zdvojnásobí a vyjadřuje potěšení nad tím, že tuto novou éru rozhlasu může startovat právě i FFH.

Klasické FFH šíří svůj signál přes síť VKV vysílačů, po kabelu, satelitem a přes internet. V případě vysílání přes internet je možné zvolit přehrávání ve Windows Media Playeru v rychlostech 48 a 128 kbps případně ještě využít Real player. U žánrových stanic tato možnost volby není.

Hit Radio FFH spolupracuje se stanicemi Antenne Bayern, Hit Radio Antenne Niedersachsen a Radiem Hamburg na projektu Digital 5. Společně se věnují aktivitám na internetu a také se angažují jako dodavatelé obsahu v celostátním pilotním projektu vysílání v DVB-H. Slůvko Digital obsahují i jména nových internetových stanic, které vysílají na stránkách FFH.

Teď si jednotlivé stanice představíme. FFH Digital 80-er. Už podle názvu je jasné, že tohle rádio hraje hudbu osmdesátých let. Na webu je stanice popsána takto: Ach, to bylo krásně. Desetiletí aerobicu a Alfa, počítačů Commodore a zázračných německých tenistů Beckera a Grafové a šikmých účesů. Tady najdete hudbu na vzpomínání – od Neue Deutsche Welle až k začátkům Depeche Mode, Dire Straits a Duran Duran – nonstop kultovní hity osmdesátých let.

FFH Digital Hits für Kids. Tato stanice se věnuje nejmladším posluchačům. Písničky oblíbené u dětí, pohádky a příběhy, to je náplň tohoto rádia Rock over Germany hraje kytarové pecky a největší rockové hity bez přerušení. Od Bon Joviho přes Nickelback po Nirvanu. Kdo si chce spíš zarelaxovat, naladí FFH Digital Lounge s relaxační oddechovou hudbou.

Formátem amerického rádia Jack FM, které hraje maximální všehochuť, se nechalo inspirovat FFH Digital Jack FM. Rádio o sobě na internetu píše, že je nejstřeštěnější stanicí všech dob. Běží tu Eminem a pak Simon & Garfunkel. Nirvana jde před Eltonem Johnem. Žádná pravidla, jen dobrá hudba. Ostatně hraje se tu podle hesla známého právě z Jacku FM We play what we want!

FFH Digital Schlagerkult je německým pohodovým rádiem. Hraje německé šlágry. Kultovní šlágry od Michelle přes Udo Jürgense po Pur. FFH Digital Classic Rock přináší samozřejmě klasický rock. AC/DC, Kiss, Foreigner atd. To je náplň playlistů, které běží dvacet čtyři hodin denně.

FFH Digital Top 40 nabízí aktuální čtyřicítku oficiální německé hitparády prodejnosti. Téměř v hodinovém taktu servíruje aktuální hity. Jejich složení se mění jednou za týden. FFH Digital Future přináší hudbu zítřka. Nejnovější songy světových hvězd i nováčků hudební scény. FFH Digital Soundtrack. Filmová hudba po celý den. Jedenáctým rádiem je FFH Digital Black Power. Grooves, RnB, Hip Hop. To je menu poslední z jedenáctky nových stanic vysílajících přes internet v rácmi Hit Radia FFH.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .