Fajnrádia vysílají v novém, program tvoří dvě produkční centra

Leden 2008 znamená pro rozhlasové vysílání velké změny. Radiožurnál prošel kompletní změnou v režii Báry Tachecí a rodina rádia Blaník se rozrostla o nové členy a o další změnu se zasloužila rodina regionálních Fajnrádií, která nyní vysílá v Praze, Chomutově, Pardubicích a Olomouci společný program s regionálními vstupy. Výjimku tvoří ústecké rádio Fajn North Music, které se stalo jedním ze dvou produkčních center celé rodiny.

Ústecké centrum je napojeno na Fajn North Music – který si nadále zachovává
zcela odlišný program a webové stránky laděny domodra.

V květnu roku 2005 přišla do českého éteru síť Fajnrádií, k pražskému se nejprve přidala chomutovská Agara, následně ústecký North Music a olomoucké Radio Hity. Došlo ke kompletní změně zvukového obalu, změnou prošel i hudební formát stanic. U North Musicu ale došlo jen k drobným obměnám. „North Music je již dlouho úspěšnou stanicí a proto není třeba provádět tak razantní změny. U tohoto rádia chceme i do budoucna zachovat určitá specifika,“ vysvětlil tehdy mluvčí Stamford Managing Tomáš Němčanský. Rádia měla svůj vlastní regionální program. Předzvěstí centralizace bylo nedávné spojení vysílání víkendového dopoledního bloku se Sandrou a Víťou.

Nyní síť přechází na zcela nový model. Byla vytvořena dvě produkční centra – ústecké a pražské. Posluchači přijdou o své moderátory, některé části programu ale zůstávají s regionálními specifiky – například zpravodajství, doprava a počasí – tímto je zajištěno, že všechny stanice nadále plní svoje licenční podmínky. Fajn radio Praha, Fajn radio Hity a Fajn radio Agara vysílají z pražského centra jednotný program  – Fajn ráno s Markem Leštinou a Kamilem Bílským (5-9) tvoří jedno z dvou produkčních center – ústecké rádio Fajn North Music, další části programu připravuje pražské Fajn Radio.

V programu následují Fajn dopoledne a Vláďa Barák (9-12), Fajn odpoledne a Lucie Petráková (12-15), Masakr v éteru se Sandrou Csihalovou a Víťou Lesákem (15-18), To nejnovější a Robert Gajderovič (18-19), následuje dvouhodinovka písniček na přání Je to Tvoje s exLuneticem Alešem Lehkým. Pražské vysílání také nově přejímá Fajn radio Life, odpojuje se jen mezi 19-21 s pořadem Je to Tvoje. Rádia se nadále liší v jinglech, zde se stále objevují původní názvy stanic. Tyto odlišnosti umožní nový odbavovací systém Zenon, která na všech Fajn rádiích nahradil původní CartMastery, AudioVaulty a Spirity.

Ústecké centrum je napojenopak na rádio Fajn North Music – zcela odlišný program a webové stránky laděny domodra. Po ranní show následuje vlastní program – Fajn dopoledne s Gábinou Mayerovou, Fajn odpoledne a Tomáš Kučera, Fajn podvečer a Robert Gajderovič (17-18), následuje To nejnovější se stejným moderátorem a nakonec nechybí ani Je to tvoje a Míra Tartárek. Fajn North Music nabízí posluchačům i další specifické pořady – Hitparáda Disco Twenty a Fajn Párty Seznamka.

Co se stane s moderátory a ostatními moderátory, kteří vysílali v jednotlivých regionech? „Někteří zaměstnanci Fajn radií dostali k 1. lednu 2008 výpovědi. Důvodem je skutečnost, že vysílání Fajn radií přechází na nový model založený na několika produkčních centrech, ve kterých se budou vytvářet některé části programu rodiny Fajn radií. Část zaměstnanců přešla do těchto produkčních center, část přešla do jiných rádií skupiny Media Bohemia v daném regionu, někteří (menší část) ze skupiny odcházejí,“ říká Lukáš Novák, tiskový mluvčí skupiny Media Bohemia.

Podle Jana Neumana, ředitele společnosti Sun Media, která se stará o program stanic skupiny Media Bohemia, se uvažuje o třetím produkčním centru, které by mohlo vzniknout ve východních čechách, nebo na Moravě. Jeho existence bude záviset zejména na dalším rozvoji rodiny Fajn Rádií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .