Evropa 2 se stěhuje z Opavy do Olomouce

radiotv221Koncem srpna definitivně skončí historie opavského Radia Attack. Evropa 2 se totiž konečně rozhodla řešit poněkud zvláštní situaci, kdy rádio působící v Opavě vysílalo téměř výhradně pro střední Moravu …Koncem srpna definitivně skončí historie opavského Radia Attack.
Evropa 2 se totiž konečně rozhodla řešit poněkud zvláštní situaci, kdy rádio
působící v Opavě vysílalo téměř výhradně pro střední Moravu.
Tento krok může Evropě 2 jen prospět, protože osmdesátikilometrová vzdálenost mezi Opavou, kde sídlí vysílací studio, a Olomoucí, kde se zase nachází obchodní zastoupení Regie Radio Music a podstatná část posluchačů, je dlouhodobě neúnosná.
Podle průzkumů poslechovosti měla Evropa 2 – Attack v opavském okrese něco přes 2 procenta share, zatímco v Olomouci to bylo více než osm a ani okolní okresy, Prostějov, Bruntál, Šumperk nebo Ústí nad Orlicí na tom nebyly o moc hůře než Opava. Je jasné, že průměrný Olomoučan není příliš zvědavý, co se děje na opavské radnici, jenže stanice sídlíci v Opavě může jen velmi těžko kvalitně informovat o tom, co se děje na té olomoucké. Tento problém se tedy vyřeší, Evropa 2 lépe splyne s regionem a může ještě pěkně zatopit zavedeným středomoravským stanicím Rubi a Hané, za kterými podle posledních průzkumů zaostává o 40, respektive 20 tisíc posluchačů.

Aby se tak stalo, bude třeba výrazně zkvalitnit pokrytí, které se v posledních měsících z neznámých důvodů zhoršilo a zprovoznit RDS, bez které se dnes rádio neobejde. Co se týče promo akcí a viditelnosti v regionu, tak tady má Evropa 2 proti své konkurenci podle mého názoru před konkurencí dokonce mírný náskok.

Po přestěhování, které by mělo proběhnout do konce srpna (neoficiálně okolo 23.8.), najdete vysílací studio v budově, kde dnes sídlí RRM Olomouc, na Horním náměstí naproti orloje. Pod jakým názvem bude tento lokál Evropy 2 vystupovat, mi zatím není známo. Současná licence pro Radio Evropa 2 – Attack končí 30. září, potom začíná licence Radia Evropa 2 – Praděd. Je možné, že se objeví nějaké úplně nové jméno, například E2 – Olomouc nebo E2 – Morava.

Až na pár výjimek se změní také personál rádia, ostatně komu by se taky chtělo denně dojíždět z Opavy do Olomouce. Již před několika týdny proběhlo v éteru upozornění na konkurs na moderátory a redaktory, takže ve vysílání uslyšíte nové hlasy. Jako kormidelníka svého lokálu (novou licenci, která platí od října, vlastní Evropa 2, s.r.o.) vybralo pražské vedení Kamilu Kotyzovou, kterou jste mohli svého času slýchávat na Evropě 2 – Plzeň.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .