Daniel Rumpík: „Je na místě otázka, zda naši posluchači chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů.

rumpikROZHOVOR – Jak jsme slibovali, i tento týden přicházíme se sérií rozhovorů s programovými řediteli českých rádií. Dnešním hostem bude Daniel Rumpík, který nedávno přestoupil z Rádia OK do Rádia Blaník. V Rádiu OK moderoval ranní proud s názvem Dobré ráno Rádia OK a současně působil na pozici programového ředitele.

V rozhovoru přišla řeč na jeho plány v nové funkci programového ředitele Rádia Blaník, zeptali jsme se také na plánované novinky či případnou změnu zvukového obalu. Pan ředitel Rumpík zároveň reagoval na rozhovor s ředitelem Frekvence 1 Miroslava Škodu z minulého týdne.

RadioTV: Do funkce ředitele rádia Blaník přicházíte ze žánrově podobného rádia OK. Jakou vizi přinášíte do Rádia Blaník? Promění se pod Vašima rukama nebo bude zachována kontinuita?

Na tuto otázku mám jasnou a jednoduchou odpověď – byl bych naprostý blázen, kdybych přišel do rádia, které aktuálně poslouchá více než milion lidí, a začal byť jen plánovat nějaké velké změny! BLANÍK to opravdu nemá zapotřebí, vždyť si už více než deset let naprosto unikátním způsobem buduje svoji pozici. Je to rádio, které si vždy šlo svoji vlastní cestou a posluchači to dokázali ocenit. Moje vize je tedy jasná – příliš toho nepokazit, spíše jen lehce šperkovat a sám čerpat z bohatých zkušeností, které tým BLANÍKU nasbíral.

RadioTV: Nesmím opomenout aktuální otázku, jaké novinky plánuje Rádio Blaník ve svém vysílání?

Nápady na různá oživení programu určitě máme, rádi bychom ale všechno plánovali tak, aby měla každá novinka svůj jasný smysl i cíl. BLANÍK prostě nemůže mít program přehlcený a přeplácaný – každá nová věc musí lehce zapadnout do prověřeného a v současnosti velice kvalitního schématu. Proto budeme každý nápad pečlivě zvažovat a testovat. Už nyní ale mohu prozradit, že ještě do konce roku chystáme hru o atraktivní ceny. Také budeme průběžně za našimi posluchači vyrážet přímo do míst, kde žijí. V říjnu proto chystáme tradiční drakiády, zajímavé akce plánujeme i na zimu.

RadioTV: Rádio Blaník už mnoho let pořádá letní akce pro posluchače. Jak dopadly letos?

Děkuji za otázku – moc pěkně! Venkovní akce jsou v historii Rádia BLANÍK vůbec jednou z legend, které utváří jeho jedinečnou značku. Stačí zmínit koncerty na Konopišti nebo právě Letní slavnosti, které už v létě navštívilo nebo ještě do poloviny září navštíví asi 100 tisíc posluchačů!! Dovolte mi využít tohoto prostoru a poděkovat šéfovi našeho promo-oddělení Vláďovi Slezákovi, který je duší těchto venkovních akcí. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších a nejkomplexnějších lidí v celé republice na této pozici a už jen za úspěch těchto akcí zaslouží velké ocenění.

RadioTV: Nedávno rádio Blaník oslavilo kulaté desáté výročí. Na programu ale oslavily nebyly příliš znát. K pár změnám sice došlo, Blaník má nový staniční hlas i novou ranní show. Prakticky od počátku vysílání však zůstává stále stejný zvukový obal. Lze pochopit, že posluchači rádia jsou konzervativní. Přesto mi nedá se nezeptat, neuvažujete o obměně zvukového obalu?

Nejprve bych se jen krátce zastavil u zmiňovaného Dobrého rána Rádia BLANÍK, které opravdu získalo obrovskou devizu v podobě Pavla Kučery. Pokud mi dovolíte nepřímo navázat na vaše předchozí povídání s programovým ředitelem Frekvence 1, mohu sdělit opravdu jediné: „Pane řediteli, ze srdce a se vší úctou Vám děkuji! Rádio BLANÍK získalo jednoho z nejlepších rozhlasových moderátorů v této zemi, který navíc skvěle zapadl do blanické družiny a báječně šíří pohodu, dobrou náladu a nadhled mezi naše posluchače!“ Pavel má obrovský potenciál ještě více rozvíjet formát našeho Dobrého rána a já mohu jediné – nabídnout mu s celým týmem maximální podporu.

V otázce zvukového obalu asi tuším, na co narážíte. Zdá se vám, že se BLANÍK oproti jiným stanicím prezentuje příliš jednoduchým obalem? Možná máte pravdu. Zároveň je ale na místě otázka, jestli naši posluchači opravdu chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů? Na druhou stranu ale přiznávám, že se v poslední době občas bavíme i na toto téma a o některých obměnách uvažujeme.

RadioTV: S Rádiem Blaník je neodmyslitelně spjatý zpěvák a bavič Vladimír Hron. Na Silvestra mu byl svěřen speciální program. Neobjeví se na vlnách rádia Blaník i v nadcházející sezóně? A uslyší jej případně posluchači ve větší míře?

Vláďa Hron se také letos v létě zúčastnil několika našich letních slavností a je jasné, že s ním chceme spolupracovat i nadále. Silvestr byl v jeho podání naprosto jedinečný a v současné době zvažujeme několik nápadů na pevnější spolupráci. Podle mého názoru by ale jeho zapojení do vysílacího týmu bylo pro posluchače bezesporu velkým oživením!

RadioTV: Rádio Blaník v poslední vlně poslechovosti překročil hranici jednoho milionu posluchačů, kteří si toto rádio naladí alespoň jednou týdně. Co pro Vás tento výsledek znamená? K čemu Vás zavazuje?

Milion je prostě milion! Něco takového určitě nenechalo celý tým Rádia BLANÍK chladným! Toto číslo znamená, že si naše stanice dokázala vytvořit obrovské posluchačské zázemí, které se navíc raketově rozrostlo i v místech, kam se BLANÍK dostal teprve nedávno. Velké poděkování samozřejmě patří celému skvělému blanickému týmu! A opravdu velké díky patří v této souvislosti speciálně Dušanovi Kotorovi, který se po celou dobu života BLANÍKU stará o náš jedinečný hudební formát. Právě z jeho dílny je ten nádherný mix písniček, které si s námi zpívají statisíce lidí v celé zemi a který je základním stavebním kamenem celé podstaty BLANÍKU!! A děkujeme samozřejmě i všem posluchačům a partnerům našeho rádia, bez kterých by to samozřejmě rovněž nešlo!

RadioTV: Rádio Blaník svým rozsahem pokrývá prakticky celé území Čech. Morava ale zatím signál Blaníku nemá šanci chytit (vyjma jižní Moravy).Existují další plány zabývající se pokrytím zbytku území republiky?

Plány mohou být, konečná realita je většinou vždy trochu odlišná. Vše záleží na našich konkrétních cílech, rozhodnutí celé firmy i plánech těch, kteří by nám mohli případně přidělit nové kmitočty. Podle mého názoru je jasné, že potenciál formátu Rádia BLANÍK přesahuje současné pokrytí a mohli by ho uvítat i posluchači v některých dalších regionech. A když jsme už nakousli jižní Moravu, stačí se podívat na čísla poslechovosti – BLANÍK si také tady vede velice dobře! Takže se do budoucna určitě nechme překvapit.

RadioTV: Proč má vlastně moravská mutace tolik odlišností od centrálního programu? Posluchači mají vlastní ranní i večerní vysílání. Sdělíte nám prosím důvody?

Tato skutečnost má hned několik vysvětlení. Tou hlavní je ale určitě přece jen specifická situace formátu BLANÍKU v daném regionu. Jde o jižní Moravu, kde byl už velký risk ukotvit sám název naší stanice. Z toho důvodu se vsadilo na přece jen větší regionální autonomii než v jiných oblastech našeho pokrytí. K posluchačům hovoří ráno a večer moderátoři, kteří jsou z této oblasti a dobře znají její jazyk a také slasti a strasti svých posluchačů. Také kompletní zpravodajství je založeno na úzkém kontaktu s regionem Znojma a blízkých měst a obcí. Naše venkovní akce zde patří k těm nejúspěšnějším, které BLANÍK pořádá, a také to je pro nás určitým signálem o tom, že BLANÍK nemusí být opravdu jenom ryze českým rádiem, ale že si své posluchače a milovníky snadno najde i v dalších oblastech republiky.

Děkuji Vám za rozhovor. Dovolte mi pane Rumpíku, abych Vás popřál v nové funkci hodně zdaru.

Zítra na tomto místě opět můžete čekat další rozhovor, povídat si tentokrát budeme s programovým ředitelem sítě RockRádií panem Petrem Sznapkou.


Minulý týden jste si mohli přečíst tyto rozhovory:

E2 i Bonton vyrukují na podzim s webovými rádii
(rozhovor s ředitele E2 Petrem Vladykou a ředitelkou Rádia Bonton Markétou Herfortovou)

Martin Maďarka (síť Fajnrádií):
„Nové webovky přinesou benefit v podobě hudební databáze všech songů… a hlavně překlad do češtiny“

Marek Berger (Rádio Haná, Rádio Rubi):
„Dokud nebude jasná koncepce rozdělování kmitočtů, bude se éter nesmyslně zahušťovat“

Miroslav Škoda (Frekvence 1):
„Když máte obavy, nikdy nic nezměníte.“

Autor článku:

Komentáře (3)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .