Co nového na F1 a E2?

radiotv22Ve čtvrtek a v pátek se v pražském hotelu Panorama konala konference společnosti Europe Devéloppement Internetional (EDI), které se účastnili zástupci rádií z dvanácti zemí světa. Praha hostila tuto akci také proto, že letos je to deset let, co EDI přes Evropu 2 vstoupila jako první soukromá stanice do českého éteru.
Čtvrteční tiskové konference se zůčastnil samozřejme prezident EDI ČR Michel Fleischmann, ředitel Vít Vojtěch a také prezident EDI Jean-Christophe Lestra. Kromě všeobecných informací o současnosti a budoucnosti EDI, které průměrného čtenáře asi moc nezajímají, jsme se dozvěděli také pár novinek ohledně Evropy 2 a Frekvence 1.
Nemohl jsem se nezeptat, jak to vypadá s internetovými stránkami F1, jelikož za jejich neexistanci jsem F1 kritizoval už několikrát. Podle Víta Vojtěcha je všechno připraveno a stránky se na Internetu objeví nejpozději do měsíce. Pan Lestra k tomu řekl, že Internet je jednou z priorit EDI a že do dvou měsíců by měly propojením serverů rádií v jednotlivých zemích vzniknout jakési mezinárodní stránnky EDI. Takže uvidíme.
Na místě ředitele programu Evropy 2 místo Miloše Pokorného je provizorně člověk z Francie, který má po ruce překladatelku, během dvou až tří měsíců by se mělo rozhodnout o někom stabilnějším. Jak prohlásil Vít Vojtěch, Kdybychom vám řekli jména těch, o kterých uvažujeme, měli by jste zprávy na titulní stránky.
Co se týče poklesu poslechovosti E2 v říjnovém Mediaprojektu, nevidí v tom vedení žádnou katastrofu, podobné poklesy se občas stávají a nejen Evropě 2. Velkou roli v tom prý hraje tradiční pokles posluchačů rádií v létě. Vít Vojtěch nás ubezpečil, že odchod Těžkýho Pokondra z vedení E2 s tímto poklesem v žádném případě nesouvisel.
Ohledně Mediaprojektu jsme se dozvěděli ještě jednu zajímavost, Evropa 2 bude v dotazníkových kartách nadále vedena pouze pod jedním jménem s následným rozdělením do krajů, takže výsledky jednotlivých lokálů od květnového Mediaprojektu znát nebudeme. Je fakt, že by to mohlo způsobit mírný nárrůst, protože současné označení jednotlivých lokálů může být pro některé lidi hodně matoucí.
E2 a F1 se koncem roku přestěhovaly do nových prostor na Wenzigově ulici, kterými nás Michel Fleischmann osobně provedl, a musím uznat, že nevypadají věru zle.
Zároveň se stěhováním se začalo vysílat systémem Enco, který by měl být od 1. března spuštěn také v lokálech Evropy 2 po celé republice. Tento systém bude synchronizovat odpojováky centrálně z Prahy, takže jejich technické provedení už nebude záležet na náladě moderátorů mimopražských studií E2.
Tolik k těm nejdůležitějším informacím. Na závěr tiskovky se dostavil prezident APSV Michal Zelenka a místopředsedkyně RRTV Zdena Hůlová, což samozřejmě způsobilo změnu tématu na právě projednávaný nový zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Ale o tom napíšu až příští týden.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .