Český rozhlas Hradec Králové rozšířil regionální vysílání.

radiotv22Před čtyřmi lety se pracovníci Českého rozhlasu Hradec Králové přestěhovali z nevyhovujících prostor ve Vrchlického ulici do nové rozhlasové budovy na Tylově nábřeží. Pro vysílání královehradeckého studia výjimečná událost, na jejímž základě vznikla tradice přicházet v tomto období s novými programovými prvky.

Nejinak tomu bylo i letos. Hlavní programovou změnou, kterou vedení studia připravilo od začátku března, je rozšíření regionálního vysílání z původních dvaceti do do dvaadvaceti hodin. Večerní čas je příležitostí nabídnout posluchačům nové hudební pořady, zaměřené především na české interprety, prostor dostávají sestřihy nejlepších hostů dopoledního vysílání, ve snaze přinést posluchačům více zábavy vznikla i nová rubrika „Bavte se s námi“, která čerpá především z bohatého rozhlasového archivu. Sobotní a nedělní čas je ve větší míře zaměřen na „koníčkáře“ a vyznavače zdravého životního stylu, novou podobu dostal i nedělní Salon čas.

Snahou redakčního kolektivu je i nadále přinášet co nejvíce informací z regionu, pravidelné radioporadny a „občanská témata“ reagují na katuální potřeby obyvatel regionu a také sobotní Habaděj v odpoledním čase bude častěji vyjíždět do zajímavých míst kraje, odkud budou reportéři vysílat přímým přenosem. Velké možnosti přináší i nově otevřený Radioklub v budově Českého rozhlasu Hradec Králové. Autogramiády známých osobností, besedy na aktuální témata a setkání se zajímavými hosty, to vše v živém vysílání a za možnosti zapojit „do hry“ každého návštěvníka stylového cafébaru v Havlíčkově ulici. Také milovníci Písniček z dopisů se mohou těšit, že své oblíbené melodie uslyší ve známých časech a na četná přání rozšiřujeme každodenní Hudební samoobsluhu po šestnácté hodině.

Velké úsilí směřuje kolektiv i do květnových oslav osmdesátého výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání rozhlasu. V neděli osmnáctého května se v budově ČRo HK uskuteční Den otevřených dveří a třiadvacátého května v sále královehradeckého Adalbertina vyhlášení sedmého ročníku ankety Šarmantní osobnost roku, která bude tentokrát spojena s osmdesátinami rozhlasu. V samotném rozhlasovém vysílání si po celý květen připomeneme řadu osobností, které s Českým rozhlasem spolupracují a v pořadu „Jak je neznáte“ představíme i ty, kteří pro vás vysílání každý den připravují.

Lada Klokočníková

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .