Český rozhlas České Budějovice v novém

radiotv22Ve čtvrtek 25. 3. 2004 otevírá Český rozhlas České Budějovice nově rekonstruovanou budovu U Tří lvů 1.

Autorem konceptu stavebního rozvoje regionálního studia byl Ing. arch. Libor Erban. Zásadní přestavbu prodělal vstupní prostor a budova se zvedla o celé patro tak, aby pojala současných 53 zaměstnanců.

Ničivé záplavy v roce 2002 urychlily přípravné práce a odstraňování škod po povodních plynule přešlo do interiérových stavebních úprav. Náklady na rekonstrukci přesáhly 30 miliónů korun. Podle ředitele regionálního studia Ing. Jiřího Svobody „bude investiční náklady kompenzovat příjem z prodeje historické secesní budovy, kterou rozhlas vlastní od roku 1945.“

Vývojem rozhlasových technologií a postupným snižováním pracovních míst v regionálním studiu Českého rozhlasu klesají nároky na prostor. Připravuje se prodej secesní budovy s věží, protože při rozhodování, ve kterém z objektů Český rozhlas České Budějovice zůstane, sehrálo hlavní roli situování rozhlasových studií. Současně rozhlas uspoří v oblasti nákladů na provoz budov.

Nově otevřená budova Českého rozhlasu České Budějovice byla postavena v roce 1972. Hudební a činoherní studio je konstruováno jako dům v domě. Vnitřní stěny a strop jsou od pláště budovy odděleny volnou 30 cm mezerou. Diskusní a slovesné studio jsou „plovoucí“, protože vnitřní stěny jsou uloženy na pružném materiálu.

Tisková zpráva Českého rozhlasu České Budějovice

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .