AZ Rádio ve Zlíně skončilo, vysílá Rock Max

Avizovaná změna identity zlínského AZ Rádia proběhla koncem minulého týdne. Z éteru se po letech vytratila značka AZ Rádio a nahradilo ji jméno Rock Max. Změna názvu a licenčných podmínek se však netýká licence na vysílač v Brně.

Známé zlínské rockové AZ Rádio změnilo koncem minulého týdne svou identitu. Na vysílačích 89.6 MHz/Zlín a 95.6 MHz/Vsetín se začalo identifikovat pod názvem Rock Max. Změna názvu a licenčných podmínek se však netýká licence na vysílač 99.0 Mhz v Brně.

Nové motto – Když ROCK tak na MAX!

Změnu zavedeného názvu AZ Rádio na Rock Max schválila na jednom z červnových zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Provozovatel se tak dobrovolně vzdal značky, která se v moravských regionech stala uznávaným pojmem. „Jsme si vědomi toho, že značka AZ rádia je známá široko daleko, přesto jsme se rozhodli posílit pojem o tom, že se jedná o rockově orientovanou stanici právě novým jménem. Jeho první polovinu zastupuje ROCK a protože naši posluchači jsou zvyklí, že to s nimi myslíme dobře a jdeme do všeho společně na max, tak je nasnadě, že druhou polovinu jména obstarává právě MAX. Prostě, když ROCK tak na MAX,“ vysvětluje programový ředitel Václav Řepa.

Radio spustilo svou vlastní kampaň na podporu nové značky. Ve vysílání se začala už v průbehu června, další prezentace proběhly na rockovém hudebním festivalu ve Vizovicích. „Účastníci se mohli podívat jak na animovaný video spot informující o změně jména, tak na radiojeep v nových barvách. Další propagační materiály i s vysvětlujícím komentářem jsme poskytli každému, kdo za námi přišel do stanu Rock Max, navíc se zájemci mohli vyfotit webkamerou a nyní tyto fotky najdou na našem novém webu www.rockmax.cz,“ dodáva šéf programu.

V Brně pokračuje AZ Rádio…

Změnu názvu rádia obvykle provázejí i programové změny. V Rock Maxu se zatím zásadnější úpravy v programu ani v hudbě nechystají. Zvláštností je, že posluchači v Brně a okolí budou RockMax nádale znát pod svým původním názvem. „V Brně na 99.0 FM budeme dál vysílat vlastní program jako AZ Rádio,“ potvrdil Václav Řepa. Bližší důvody tohoto kroku ale neuvedl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .