Alfa je mrtvá, ať žije Impuls

radiotv_radioCeloplošné rádio Alfa se loučilo se životem a speciálně k této příležitosti k mikrofonu usedl Jaroslav Bílý Tesák Sezemský, který kdysi před mnoha a mnoha staletími na vlnách Alfy promluvil jako první.Olomoucký orloj odbíjel půlnoc a v éteru se děly věci. Celoplošné rádio Alfa se loučilo se životem a speciálně k této příležitosti k mikrofonu usedl Jaroslav Bílý Tesák Sezemský, který kdysi před mnoha a mnoha staletími na vlnách Alfy promluvil jako první.
Bylo 23:57, když začal: Když jsem před šesti lety prál posluchačům rádia Alfa na frekvenci 96.6 FM dobré jitro, byl jsem na to hrdý… . A pak už to šlo rychle, státní hymna a pár vteřin po půlnoci se ozvalo Radio Impuls, expres a Tomáš Mladějovský. Hned po něm vyjela první písnička, konkrétně Mišíkova Láska je jako večernice.

Tím se dostáváme k první zásadní odchylce. Na Alfě běžel přes noc velmi oblíbený pořad Divadlo pro uši, zatímco Impuls v tomto čase vysílá výhradně českou muziku. Podobně výrazných změn mnoho nenajdeme. Impuls celkem rozumně usoudil, že příliš mnoho radikálních změn by posluchači nemuseli strávit a poslechovost by šla dolů. Takže všechny změny pozvolna probíhají už od ledna, kdy Impuls oficiálně převzal kontrolu nad vysíláním Alfy a ještě dlouho probíhat budou. Některé hlasy zmizely, objevilo se pár nových neokoukaných(i když těžko říct, jestli neokoukaný hlas je ten pravý výraz). Charakter muziky se v podstatě nezměnil, takhle na první poslech mám pocit, že Impuls je trošku zpravodajštější. Co se týče jinglů, tak ty jsou téměř totožné s těmi alfáckými, pouze
klíčové slovo Alfa je změněno na Impuls.

A pokud Vás zajímá, co přesně pro Vás na Impulsu nachystali, měli bychom tady jedno čerstvé programové schéma.


pondělí - pátek

00 - 05	hudba

05 - 09	Ranní Impuls - Honza Daněk

09 - 13	informační mozaika - Petra Riegerová

13 - 14	Autoimpuls - Roman Beránek

14 - 16	informační mozaika - Tomáš Adamec

16 - 17	Haló, haló - Tomáš Adamec

17 - 18	po - Impuls pro Vás

    út - Videoimpuls

    st - Digitální impulsy

    čt - Cinema impuls

    pá - Na cestách - Míša Pánková

18 - 20	informační mozaika - Pavel Malúš

20 - 24	hudba

sobota - neděle

00 - 05	hudba

05 - 09	Ranní Impuls - Ludvík Pospíšil

09 - 13	informační mozaika - Marek Blaho

13 - 14	Autoimpuls - Štěpán Salač

14 - 16	informační mozaika - Pepa Vinař

16 - 17	so - Impulsy pro šikovné ruce - Jiří Savinec

	ne - Sportovní impulsy - Petr Bürger

17 - 18	so - Hudební impulsy - Magda Nikodémová

	ne - Společenské impulsy - Magda Nikodémová

18 - 20	informační mozaika - Ludvík Pospíšil

20 - 24	hudba

Pro dnešek dost, musíme si nechat něco na jindy. Určitě se ještě budeme věnovat často diskutovanému propojení Impulsu se společností Europe Devélopment, která vlastní už jednu a půl celoplošnou stanici (Frekvence 1 a Evropa 2) a zítra přineseme rozhovor s programovým šéfem rádia Impuls, Jirkou Němečkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .