Žadatelé o frekvenci 105,1 Brno představí své projekty

Dnes odpoledne se v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání koná veřejné slyšení žadatelů o individuálně koordinovaný brněnský kmitočet 105,1 MHz v Kohoutovicích s povoleným ERP do 500 W. Zájem projevilo 14 žadatelů, kromě jiných i dceřiná společnost olomouckého Rádia Haná, které iniciovalo probíhající licenční řízení. Nový projekt představí i zástupci Rádia Hey Brno.

Do Brna chce RockMax, Rock Zone, i DJ

Vysílací rada brzy rozhodne, jestli se na nové brněnské frekvenci 105,1 MHz/500W koordinované na kótu Brno – Kohoutovice rozezní rockový, taneční, country formát, nebo specializované silniční rádio. Svoje projekty předložilo 14 žadatelů, z nichž mnozí již některé programy na jižní Moravě provozují. Do Brna chce například zlínský Rock Max, který ještě v roce 2002 získal v Brně samostatnou licenci pro tehdejší AZ rádio. Po přejmenování na Rock Max ale tamní pobočka AZ rádia pokračovala v samostatném vysílání a až letos se proměnila v Hitrádio Magic Brno. Mimo pozornost nebude ani projekt společnosti Star Promotion, která v Brně provozuje Rádio Hey, a do řízení se přihlásila s projektem Radio 105,1 Brno. Nutno dodat, že Star Promotion byla jednou ze společností, které staly v počátcích dnešní sítě rádií Hey. Brněnské Rádio Hey se původně jmenovalo Rádio Špica a v éteru se identifikovalo pouze svou frekvencí, díky čemuž vešlo do povědomí jako Radio 96,8 Brno. S podobně laděným názvem se tato společnost nyní uchází i o projekt svého druhého rádia v Brně.

Do řízení jdou i pražská rádia RockZone a DJ ze dvou celoplošných mediálních skupin. RockZone, které je sesterským rádiem celoplošného Impulsu, zřejmě nabídne pro Brno odpojovaný program, jelikož frekvence 105,1 by měla být zastoupena přímo v názvu stanice. Důraz na regionálnost lze očekávat i od dalšího ze žadatelů – Rádia DJ mediální skupiny Lagardere. Tato skupina ale přišla i se samostatným rádiem pro Brno – přes společnost Radioclub FM žádá o RádioPRO. Na jižní Moravu se chce rozšířit i sít Fajn rádií přes svou pražskou mutaci, a pozadu nezůstal ani majitel rádií Krokodýl a Jih. V jednom případě se uchází o územní rozšíření Rádia Jih, v druhém případě nabízí zcela nový projekt DOBRÉ RÁDIO.

V nabídce i Rádio Dálnice Radima Pařízka

Ve výčtu projektů nesmíme opomenout společnost Dada media s.r.o., kterou ovládá Miroslav Pýcha, známý především kabelovými a internetovými stanicemi Limonádový Joe, Sázava, který se zároveň podílí na provozu nového pražského Ethno rádia. Pro brněnské posluchače připravil projekt Simple Music Radio. Ze severní Moravy chce proniknout veleúspěšné Rádio Čas Radima Pařízka. V Brně žádá o licenci pro Rádio Čas – country.

Poměrně specifickým počinem zřejmě bude Rádio Dálnice společnosti Route Radio, s.r.o., kterou rovněž vlastní Radim Pařízek. Silniční rádio pro jedno město může být užitečné, pro výraznější pokrytí dálničních úseků je ale jedna frekvence v Brně málo. Nutno dodat, že o projekt informačního rádia zaměřeného na dopravu se v Praze pokoušelo bývalé Rádio Info, které po nějakém čase přešlo na rockovou hudbu.

Iniciátor frekvence nabízí Rádio Brno

Důležitým článkem v celém procesu je i iniciátor nové brněnské frekvence 105,1 MHz, společnost Intertrade Moravia, která se zasadila o vyhlášení licenčního řízení. Jde o dceřinou společnost olomouckého Rádia Haná, která chce do Brna umístit lokální mutaci této stanice se zaměřením na country. Název nového rádia by měl být Rádio Brno 105,1 a společnost se ve své žádosti o licenci dokonce zavázala, že v průběhu vysílání nezmění navrhovaný hudební formát. „Intertrade Moravia Olomouc dva roky připravovala projekt nové rozhlasové stanice v Brně. Na základě maping study formátů v tomto městě vytvořila projekt s názvem Rádio Brno – ve stylu country. (…) Zajímavostí projektu určitě je skutečnost, že se Intertrade Moravia Radě zavazuje, že v době platnosti licence nezmění klíčové licenční podmínky ve smyslu základní programové specifikace. V opačném případě tuto licenci vrátí RRTV,“ informoval média programový manažer projektu Marek Berger.

Slyšení všech žadatelů o licenci pro kmitočet 105,1 Brno – Kouhoutovice se uskuteční dnes v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v Praze se začátkem ve 13.30 hod. Každý ze žadatelů bude mít na prezentaci přibližně 15 minut, ukončení je naplánováno na 17.00 hod. Podle dlouhodobých zvyklostí by jméno nového provozovatele mohlo být známo krátce po skončení veřejných slyšení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,