Veřejná slyšení o vysílače Valašské Meziříčí, Vsetín a Frýdek-Místek

V září a říjnu proběhnou veřejná slyšení o deset vysílačů, na které bylo na jaře vypsáno licenční řízení. V tomto třídílném seriálu si zrekapitulujeme pokrytí a technické parametry jednotlivých dokrývačů, harmonogram veřejných slyšení a pokusíme se vytipovat možné kandidáty na vítězství. V první části se budeme věnovat kmitočtům na severní Moravě, konkrétně ve Valašském Meziříčí, Vsetíně a Frýdku-Místku.

Valašské Meziříčí

Koordinaci vysílače Valašské Meziříčí 95,3 MHz/158W iniciovalo uničovské Radio Rubi. Kmitočet pokrývá kromě Valašského Meziříčí také Rožnov pod Radhoštěm a podle předpokládaného modelu pokrytí by měl vyzařovat i směrem na severozápad k Hranicím, Odrám a Novému Jičínu. Situován je do nadmořské výšky 400 metrů a polarizace je vertikální.

Do licenčního řízení se překvapivě nepřihlásilo Radio Rubi, které iniciovalo jeho koordinaci. Vzhledem k tomu, že kmitočet nezaujal ani žádného ze současných broadcasterů, jediným zájemcem zůstala společnost Eleanes s.r.o., kterou ovládá bývalá majitelka Radia Apollo Simike Valigurová. Do licenčního řízení se přihlásila s projektem Rádia mladé Valašsko.

Tip RadioTV: RRTV udělí kmitočet společnosti Eleanes s.r.o. a vznikné nové Rádio mladé Valašsko.

Vsetín

Koordinaci vysílače Vsetín – město 96,6 MHz/200W má na svědomí Evropa 2, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Kóta v nadmořské výšce 350 metrů by měla podle teoretických propočtů kromě Vsetína pokrýt pouze jeho nejbližší okolí, na severozápadě dosáhnout k Valašskému Meziříčí a na východě část obcí ve směru na Velké Karlovice. Koordinace je vertikální.

Do licenčního řízení se samozřejmě přihlásila Evropa 2, která svede boj s již zmíněnou společností Eleanes s.r.o. a jejím projektem Rádia mladé Valašsko.

Tip RadioTV: RRTV udělí licenci společnosti Evropa 2 s.r.o.  jako územní rozšíření pokrytí programové sítě Evropa 2.

Frýdek-Místek

Také vysílač Frýdek – Místek – město 95,4/200W vznikl z iniciativy Evropy 2, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Koordinován je s vertikální polarizací a z nadmořské výšky 290 metrů by mohl na západě dosáhnout k Příboru a na severu k jižním předměstím Ostravy. Šíření východním a jižním směrem je blokován kopcovitým terénem.

Také toto licenční řízení má pouze dva účastníky. Kromě Evropy 2 se přihlásila společnost Juke Box s.r.o. s projektem Radia Čas. Původně se do řízení přihlásila i společnost Fill Radio s.r.o., ovšem její žádost byla zamítnuta, protože žadatel nesplnil zákonné požadavky pro účast v licenčním řízení.

Tip RadioTV: RRTV udělí licenci společnosti Evropa 2 s.r.o. jako územní rozšíření pokrytí programové sítě Evropa 2.

Veřejná slyšení všech žadatelů o tyto tři licence proběhnou 11. září v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na Škrétově ulici v Praze 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .