Veřejná slyšení o vysílače Uherský Brod, Uherské Hradiště a Slavonice

V září a říjnu proběhnou veřejná slyšení o deset vysílačů, na které bylo na jaře vypsáno licenční řízení. V tomto třídílném seriálu si zrekapitulujeme pokrytí a technické parametry jednotlivých dokrývačů, harmonogram veřejných slyšení a pokusíme se vytipovat možné kandidáty na vítězství. V první části se budeme věnovat kmitočtům na jižní Moravě, konkrétně ve Slavonicích, Uherském Brodu a Uherském Hradišti.

Slavonice

Nejsilnější z desítky kmitočtů, na které je vyhlášeno licenční řízení, je Slavonice – Kozí vrch 100,8 MHz/1kW a pochází ze sady, kterou v minilosti koordinoval Český rozhlas. Kmitočet pokrývá Dačice a Telč, částečně by mohl být slyšet i v Jihlavě, Jindřichově Hradci či Třebíči. Situován je do nadmořské výšky 550 metrů a polarizace je vertikální.

Do licenčního řízení se přihlásili pouze dva žadatelé. Společnost Broadcast Media s.r.o. s projektem rockového Radia Beat a firma Česká rozhlasová s.r.o., kterou ovládá majitel bývalého Rádia Presston Josef Zoch. Ta předložila projekt pod názvem Rádio Paráda. S tímto názvem v minulosti do licenčních řízení vstupovala mediální skupina Radio Investments (Kiss Radia).

Tip RadioTV: RRTV neudělí kmitočet žádnému z žadatelů a následně jej přidělí Českému rozhlasu, který se licenčních řízení účastnit nemůže.

Uherské Hradiště

Koordinaci vysílače Uherské Hradiště – silo 95,8 MHz/200W má na svědomí Evropa 2, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Kóta v nadmořské výšce 190 metrů by měla podle teoretických propočtů kromě Uherského Hradiště pokrýt také Otrokovice a na jih dosáhnout přes Veselí a Strážnici k slovenským hranicím. Koordinace je vertikální.

Do licenčního řízení se samozřejmě přihlásila Evropa 2, která svede boj se dvěma lokálními konkurenty. Své žádosti mají ve hře společnost Rádio Pálava s.r.o. (Radio Jih) a Radiospol s.r.o. (Radio Dyje).

Tip RadioTV: RRTV udělí licenci společnosti Radiospol jako územní rozšíření pokrytí Radia Dyje.

Uherský Brod

Také vysílač Uherský Brod 88,5 MHz/200W vznikl z iniciativy Evropy 2, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Koordinován je s vertikální polarizací a z nadmořské výšky 250 metrů by mohl na severu dosáhnout až k Luhačovicím a na západě k Uherskému Hradišti.

Také toto licenční řízení má tři účastníky. Kromě Evropy 2 se přihlásila společnost Juke Box s.r.o. s projektem Radia Čas a stejně jako v předchozím případě i společnost Radiospol s.r.o. s projektem Radia Dyje.

Tip RadioTV: RRTV udělí licenci společnosti Juke Box jako územní rozšíření pokrytí Radia Čas.

Veřejná slyšení všech žadatelů o tyto tři licence proběhnou 11. září v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na Škrétově ulici v Praze 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .