V Kutné Hoře bude vysílat Kiss 98fm

radiotv22Kmitočtovou síť Kutná Hora/Poděbrady po bývalém Rádiu Styl získalo jako územní rozšíření licence pražské rádio Kiss 98fm. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání podle předpokladů nezaujal žádný z projektů devíti žadatelů, kteří chtěli vytvořit nové rádio. Pro naše čtenáře asi vítěz tohoto licenčního řízení nebude překvapením, Kiss 98fm bylo v naší anketě tipován nejčastěji.

Kromě Kissu budou moci kutnohorští poslouchat nově i Zlatou Prahu, která zase získala nově zkoordinovaný dokrývač Kutná Hora – Kaňk na frekvenci 106.6 MHz.

Klatovský dokrývač na 104.9 MHz Rada přidělila plzeňskému Radiu Karolína a táborskou frekvenci 106.8 MHz trochu nečekaně Rádiu Melody, o kterém se toho stále moc neví. Snad jen to, že ze zákona musí zahájit vysílání do šesti měsící od udělení licence, což bylo někdy začátkem léta.

Poslední z nových dokrývačů, Přibram – Svatá Hora na 96.0 MHz, bude užívat křesťanské Radio Proglas, které se pomalu ale jistě stává další celoplošnou stanicí. Tady se nejedná o žádné překvapení, Proglas na této frekvenci zkušebně vysílal už v létě a s tím, že ji dostane oficiálně, se počítalo na 99 procent. Trochu naivně o tento dokrývač žádal i Limonádový Joe.

Rozhodnuto je i o budoucím osudu Rádia Prácheň. Rada si dala na čas, ale nakonec udělila licenci znovu společnosti V plus P, i když pouze na tři roky. O dalších šesti letech života pro budějovický Faktor a kladenský Relax se rozhodlo už před dvěma týdny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .