Radio Hity získalo přerovský dokrývač

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden rozhodla o dokrývači Přerov – silo 105.3 MHz/100W, který byl spolu s frekvencemi Litoměřice – Michalovice 98.3 MHz/200W a Liberec – výšina 99.2 MHz/1kW stávajícím provozovatelům nabídnut začátkem února. Podle informací místopředsedy RRTV Petra Štěpánka jej Rada přidělila olomouckému Radiu Hity.

Přerovský dokrývač zkoordinovalo Radia Rubi, Rada ovšem jeho žádost zamítla, stejně jako žádost Radia Zlín a rozhodla se pro Radio Hity. Nutno přiznat, že Radio Rubi už dnes pokrývá Přerov kromě několika míst velmi slušně ze svého vysílače Olomouc – Pohořany, zatímco příjem Radia Hity z kóty Libina – Bradlo je v Přerově velmi obtížný. Opakuje se tak situace z loňského roku, kdy dokrývač Olomouc – město zkoordinovaný Radiem Haná dostalo také Radio Hity.

Rada už v průběhu dubna rozhodla o přidělení libereckého dokrývače programové síti BBC a litoměřické frekvence ústeckému Radiu North Music. Dvě žádosti Českého Rozhlasu a po jedné od Frekvence 1, Radia OK a Radia Blaník byly zamítnuty. Rozhodnutí o přerovském dokrývači bylo tehdy odloženo.

V tomto případě je třeba upozornit na značné mezery v komunikaci Rady s okolím. Ačkoliv o dvou kmitočtech rozhodla v dubnu a o jednom před týdnem, dodnes se tyto informace neobjevily v žádné tiskové zprávě ani na internetových stránkách Rady pro RTV. Informováni nebyli ani sami žadatelé, např. programový ředitel Radia Hity Roman Jeřábek ještě dnes o přidělení dokrývače nic nevěděl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .