Rada udělila nové licence

radiotv224Na svém 12. zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla o udělení licencí k provozování rozhlasového vysílání v licenčním řízení s uzávěrkou 24. března 1999. Při rozhodování vyhodnocovala …Na svém 12. zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla o udělení licencí k provozování rozhlasového vysílání v licenčním řízení s uzávěrkou 24. března 1999. Při rozhodování vyhodnocovala Rada následující kritéria:

  • vyhodnocení dosavadní praxe vysílání žadatelů z hlediska dodržování zákona o vysílání
  • kvalita předložených projektů
  • transparentnost a zpžehlednění vlastnických vztahů
  • dopady na rozhlasový trh a jeho stabilizaci, kultivace konkurenčního prostředí
  • posilování silných a osvědčených provozovatelů při zachování dostatečně pluralitní nabídky programů

A teď už k výsledkům. S největší napětím se očekávalo udělení obou pražských licencí, o které byl ze strany žadatelů mimořádný zájem. Frekvenci 87.8 MHz/1kW udělila Rada společnosti City Multimedia, s.r.o. jako rozšiřující frekvenci pro Radio Blaník 95 FM. K tomu bych dodal dvě věci. Za prvé, udělení pražské licence pravděpodobně vyvolá mnoho diskuzí, protože Radio Blaník mělo fungovat jeko jediné opravdu středočeské rádio. Tomu odpovídají i poněkud zvláštní kontaktní adresy. Telefon má předvolbu 0204, pošta je směrována na PO Box do Mnichovic, ale studio sídlí hned vedle sesterského Radia City. To, že Blaník dostal licenci pro Prahu, posouvá celou situaci o mnoho měsíců zpět, kdy mělo dvě nachlup stejné licence Radio Vox a Rada se rozhodla udělit 95 MHz právě Blaníku, protože se Vox choval málo středočesky a hodně pražsky. Uvidíme, nakolik mimopražský zůstane Blaník. A za druhé, Radio Blaník 95 FM teď asi bude muset ze svého názvu vynechat frekvenci.
Druhá pražská licence 103.7 MHz/1kW byla Radou udělena společnosti První Rozhlasová, s.r.o. k provozování Rádia Melody. Licence byla udělena na 6 let od stanovení závazných programových podmínek. Za společností První Rozhlasová, s.r.o. stojí tyto osoby: Ladislav Faktor (Radio Faktor), Václav Ježek (Radio FM Plus) Jaroslav Král (Radio Orion), Michal Plachý (Radio Krokodýl), Martin Černý (Radio Černá Hora), Zdeněk Pachovský (Radio Dragon) a Petr Zatloukal (Radio Zlín). Jinými slovy pevné jádro reklamní sítě MMS
Dále už to není nijak zvlášť zajímavé. Evropa 2 pokračuje na frekvenci 105.5 MHz už bez názvu Radio Lion, takže se program na této frekvenci pravděpodobně přestane odlišovat od 88.2 MHz. Dále Evropa 2 získala hradeckou frekvenci 99.5 MHz/1kW, kde bude provozovat Rádio Evropa 2 – Východní Čechy.
Svoje dvě rádia si uhájil Petr Šmíd, Delta i Jizera dostaly svoje frekvence na dalších 6 let. Stejná je situace i v Plzni. Kiss ProTon zůstává na frekvenci 90.0 MHz dalších šest let, stejnou dobu bude patřit Radiu Dragon jeho kmitočtová síť. Benešovská frekvence 89.3 MHz/5kW byla taktéž přiklepnuta stávajícímu provozovateli Presston, s.r.o., ale pouze na dobu tří let, což Rada vysvětluje tím, že chce podnítit zlepšení kvalitativních standardů vysílání licencovaného programu. O uděleni licence na kmitočtovou síť Kutná Hora/Poděbrady, která zbyla po Radu Styl, rozhodne Rada na svém příštím zasedání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .