Nový Preston má problémy s RRTV – nevysílá křesťanský pořad

V patnáctileté historii českého broadcatingu asi nenajdeme problematičtější stanici než Radio Sázava alias Nový Preston. Několikrát bylo zasaženo rozsudky Městského soudu v Praze, je na něj vyhlášena exekuce od společnosti Joe Media a naposledy s ním Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení. Důvodem je porušení licenčních podmínek, Nový Preston totiž nevysílá slibovaný pořad o hledání transcendence a křesťanství.

„RRTV zahájila správní řízení s provozovatelem M-Publicity, s.r.o./Rádio Nový Preston pro nedodržení licenčních podmínek a vyzvala provozovatele k vyjádření,“ stojí v tiskové zprávě z posledního zasedání Rady pro RTV.

Důvody tohoto kroku vysvětluje mluvčí RRTV Pavel Barák: „Úřad analyzoval vysílání provozovatele ve dnech 26. a 28. června 2004; provozovatel zahájil vysílání 3. června 2004. Úřad zjistil, že podmínky zákona jsou plněny, ale z licenčních podmínek jedna není plněna – totiž
Každodenní večerní pořad, který je pracovně nazván „Hledání“ a který má být zaměřen na hledání transcendence a křesťanství do vysílání zatím zařazen nebyl.“

Přestože se pořad ve vysílání neobjevil, byla podle Baráka alespoň zařazena dvakrát denně zařazena promluva programového ředitele stanice Josefa Zocha, která by podle úřadu RRTV mohla být upoutávkou na pořad s touto tématikou.

„Milí posluchači Radia Preston, přeji vám hezký den a také celý týden. Moc se vždy na tento okamžik těším, kdy vám něco mohu říct. Chceme vám nabídnout přátelství a s vámi vytvořit velkou rodinu Rádia Preston. Budeme se učit posílat vám lásku a také ji přijmout, protože láska je veliké umění a na světě není nic důležitějšího než se tomuto umění naučit. Mějte se rádi,“ zaznamenal úřad RRTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .