Info Radio dostalo pokutu, Twist je bez trestu

Kauzy Radia Twist a Info Radia, které vysíaly několik měsíců bez platné licence, jsou uzavřeny. Dva týdny poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání znovu udělila oběma rádiím licence, ukončila také obě správní řízení o udělení pokuty za neoprávněné vysílání. Rozdílný je jejich výsledek, zatímco Twist vyvázl bez trestu, provozovatel Info Radia vyfasoval pokutu 100 tisíc korun.

Přestože jsou obě kauzy soudně zrušených licencí téměř identické, existuje mezi nima jeden zásadní rozdíl, na který RadioTV upozorňovalo v několika předchozích článcích. Zatímco provozovatel Info Radia (společnost Max Loyd) byl účastníkem řízení mezi žalujícím Joe Media a žalovanou RRTV, provozovatel Radia Twist (společnost Radio Twist Praha) účastníkem řízení nebyl. Ačkoliv to bylo zpočátku mezi odbornou veřejností považováno za hrubou nedbalost ze strany Twistu, ukázalo se to naopak šťastnou krokem.

  • Rada zastavila s účastníkem řízení Radio TWIST Praha, s.r.o. správní řízení o uložení pokuty za provozování neoprávněného vysílání vedené neboť provozovateli nebyl doručen rozsudek soudu.
  • Rada uložila v souladu s ustanovením § 60 odst. 5 zákona č. 231/2001 Sb. účastníku řízení MAX LOYD, s.r.o. pokutu ve výši 100 000,- Kč za provozování rozhlasového vysílání programu Info Rádio s využitím kmitočtu Praha 89,0 MHz/0,158 kW v době od 29. ledna 2005 do dnešního dne bez oprávnění podle tohoto zákona, přestože byl provozovateli doručen rozsudek soudu.

    RRTV při svém rozhodování navíc evidentně ocenila fakt, že ředitel Radia Twist Praha Dan Harvan vypnul vysílání na frekvenci 92,6 MHz okamžitě poté, co v sídle RRTV převzal rozsudek zrušující udělení licence. Naopak provozovatelé Info Radio veškeré výzvy RRTV ignorovali a stanice vysílání nepřerušila. Provozovatelé Info Radia vždy reagovali na veškeré písemnosti od RRTV v požadované lhůtě. Rada nikdy nevyzvala Info Radio k přerušení vysílání,“ reagoval dodatečně na tento článek jednatel Max Loyd Michel Fleischmann.

  • Autor článku:

    Napsat komentář

    Pro přidání komentáře musíte .