Frekvence Presstonu ožila, vysílá Pýchova strana

radiotv22Souboj o licenci bývalého Radia Presston, který vedou znesvářené skupiny ve společnosti M-Publicity, se posunul do další fáze. Dnes večer, po dvou měsících šumu, frekvence Benešov – Kozmice 89.3 MHz/5kW znovu ožila. K vysílanému programu se přihlásil jeden ze čtyř potenciálních jednatelů M-Publicity a jednatel servisní organizace Joe Media Miroslav Pýcha.

Program vysílaný na frekvenci 89.3 MHz se přibližně podobá formátu bývalého Radia Presston. Podle Pýchy jde o provizorní, čistě hudební program, jehož formát je postaven na inteligentní country muzice s přesahy do popu a rocku. Signál je šířen ze stejného vysílače jako Radio Presston. „Společnost M-Publicity uzavřela dohodu s majitelem kóty Kozmice Josefem Zochem„, řekl Miroslav Pýcha.

Licenci máme!

Přes veškeré probíhající spory, správní řízení o odnětí licence a rozhodnutí soudů Miroslav Pýcha tvrdí, že veškeré potřebné dokumenty k zahájení vysílání jsou k dispozici. „Společnost M-Publicity má k dispozici rozhodnutí o udělení licence a rozhodnutí ČTÚ, takže jsme dnes zahájili vysílání,“ vysvětluje Pýcha.

Podle očitých svědků Radio Sázava vysílá z přívěsného vozu, který je napájen z pojízdné elektrostanice. Poblíž vozu stojí stožár s jednoduchou anténou, který pravděpodobně přenáší signál na vysílač Benešov – Kozmice. V okolí této rozhlasové stanice pak hlídkují dva osobní vozy s brněnskou poznávací značkou.

UPDATE: Z tohoto stanoviště nevysílá Pýcha, ale skupina Petra Laštovky.

Kdo je kdo?

Situace ohledně společnosti M-Publicity je značně nepřehledná. Firmou, která na podzim získala licenci k provozování Radia Sázava, otřásají vnitřní spory. Původní stoprocentní vlastník a jediný jednatel Boris Fišer, na jehož straně stojí Miroslav Pýcha, se dostal do sporu s dalším jednatelem Vladimírem Michalčákem, za něhož veřejně vystupuje Petr Laštovka.

Fišer tvrdí, že Michalčáka z pozice jednatele odvolal už v prosinci, podle Michalčáka naopak soud zakázal za M-Publicity jednat Fišerovi samostatně a Pýchovi vůbec. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s touto společností správní řízení za neoznámení změn ve společnosti. Této kauze se budeme dále věnovat v pondělí, podrobnosti z dosavadního vývoje naleznete v sekci Související články.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .