Dokrývače: 24 žádostí o sedm frekvencí

radiotv22Jak jsme vás informovali v článku Libo-li dokrývač? Poslužte si., Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v červnu nabídla stávajícím provozovatelům osm nových dokrývačů. Poněkud stranou stál chomutovský dokrývač, o kterém jsme psali už dříve a o kterém by RRTV mohla rozhodnout snad už příští úterý.
Zbývajících sedm kmitočtů mělo uzávěrku teprve 23. srpna a k tomuto termínu bylo podáno 24 žádostí o územní rozšíření platnosti licence. Jasná je situace ohledně dokrývače Tachov – město 100 MHz/200W. Ten si zkoordinovalo Radio Egrensis a je také jediným, kdo o něj žádá.
O dokrývač Plzeň – Košutka 91 MHz/1kW mají zájem ČRo pro svoje regionální studio a Zlatá Praha. V tomto případě se dá očekávat úspěch Českého rozhlasu, který při posledním plzeňském přídělu přišel zkátka na úkor Kiss Protonu.

Přibližné pokrytí Zlaté Prahy

Teoreticky by měla být situace jasná i u dokrývače Liberec – Javorník 95.5 MHz/200W. Ten si pro sebe našlo a zkoordinovalo Radio Euro K, které má se svým kmitočtem 97.1 MHz problémy pokrýt kvalitně alespoň samotný Liberec. Ovšem to ještě nemusí být rozhodující, jsou dobře známy případy, kdy to neznamenalo vůbec nic. Právě proto je třeba brát v úvahu také žádosti Frekvence 1, Zlaté Prahy a RS ČRo.

Přibližné pokrytí Radia North Music

O dokrývač Terezín 90.5 MHz/100W svedou tuhý boj sousední rádia Most a North Music, přičemž větší šance jsou na straně ústeckého North Musicu, do jehož pokrytí Terezín lépe zapadá. Třetím žadatelem o Terezín je opět RS ČRo.

Přibližné pokrytí Evropy 2

Třebíč – Koněšín 95.8 MHz/1kW zaujal oba brněnské lídry, tedy Kiss Hády i Radio Krokodýl, dále Evropu 2 a trochu překvapivě také programovou síť BBC, která většinou vysílá ve větších městech. V tomto případě je třeba podle mého názoru brát v úvahu především žádosti Kiss Hády a Evropy 2.

UPDATE: Podle opravené verze seznamu žadatelů, která nám dnes přišla z Rady, žádá o tento dokrývač i Radio Vysočina, které se podílelo na jeho koordinaci. To samozřejmě zcela mění situaci, šance výše uvedených čtyř žadatelů tímto drasticky poklesly.

Přibližné pokrytí Radia Blaník

A zbývají dva dokrývače v Příbrami – Drahlíně 100 a 107 MHz/1kW. Frekvence 1, Zlatá Praha, Kiss Proton a Radio Blaník požádali o obě dvě frekvence systémešm to by v tom byl čert, aby to jednou nevyšlo. Český rozhlas žádá na 100 MHz pro ČRo 2 a na 107 MHz pro RS ČRo. Frekvenci 1 a ČRo 2 bych velké šance nedával obě mají toto místo relativně vykryté jak z Krašova tak Doubravy. Pozor je třeba dát zejména na žádost Blaníku, City Multimedia málokdy žádá jen tak pro nic za nic. Bez šancí nejsou ani Kiss Proton a RS ČRo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .