První informace o poslechovosti rádií za čtvrtý kvartál 2012 a první kvartál 2013

onairAgentury STEM/MARK a Median dnes zveřejnily první čísla poslechovosti rozhlasových stanic v rámci měření RadioProjekt, které sleduje vývoj poslechovosti rádií v tzv. klouzavých pololetích. Nejposlouchanějším rádiem ve čtvrtém kvartálu roku 2012 a prvním kvartálu roku 2013 je Rádio Impuls, které si denně ladí 1,026 mil. posluchačů.

Polepšila si Evropa 2, mírný pokles Impulsu a ČRo 1

Na druhém a třetím místě jsou celoplošné stanice mediálního domu Lagardere. Rádio Frekvence 1 si denně naladí v průměru 968 tisíc lidí, což je prakticky stejný výsledek jako v minulém průzkumu. Primárně hudební stanice Evropa 2 oslovuje 927 tisíc lidí denně, polepšila si přibližně o 25 tisíc posluchačů. Nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu ČRo 1 Radiožurnál má přízeň 727 tisíce lidí (mírný pokles o 29 tisíc), ČRo 2 Praha „poslouchalo včera“ 413 tisíc lidí.

Regionům vládne Blaník

Nejposlouchanějším regionálním rádiem zůstává i nadále Rádio Blaník /642 tisíc/ ze stáje Media Bohemia, s výrazným náskokem před moravským Rádiem ČAS /224 tisíc/ podnikatele Radima Pařízka. Na třetí příčce je Country rádio /220 tisíc/, které nově patří do portfolia skupiny GES a podnikatele Ivana Zacha.

Následuje Rádio Beat /191 tisíc/, Hitrádio Orion /164 tisíc/, Český rozhlas Brno /162 tisíc/ a síť Fajn radio /128/. Výsledky dalších stanic přineseme v podrobnější pravidelné analýze, kterou připravujeme.

fajn-studio-velkeIlustrační foto – Juraj Koiš, RadioTV.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: