První čísla poslechovosti rádií za třetí a čtvrtý kvartál 2012

radioprojekt_002Agentury STEM/MARK a Median dnes zveřejnily první čísla poslechovosti rozhlasových stanic v rámci měření Radio Projekt, které sleduje vývoj poslechovosti rádií v tzv. klouzavých pololetích. Nejposlouchanějším rádiem ve třetím a čtvrtém kvartálu roku 2012 je Rádio Impuls, které si denně ladí 1,06 mil. posluchačů.

Tři nejposlouchanější stanice si mírně polepšily

Na druhém a třetím místě jsou celoplošné stanice mediálního domu Lagardere. Rádio Frekvence 1 si denně naladí v průměru 966 tisíc lidí, primárně hudební stanice Evropa 2 oslovuje 902 tisíc lidí denně. Meziročně si všechny tři nejposlouchanější rozhlasové stanice polepšily. Nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu ČRo 1 Radiožurnál má přízeň 756 tisíce lidí, ČRo 2 Praha „poslouchalo včera“ 428 tisíc lidí.

Regionům vládne Blaník

Nejposlouchanějším regionálním rádiem zůstává i nadále Rádio Blaník /650 tisíc/ ze stáje Media Bohemia, s výrazným náskokem před moravským Rádiem ČAS /246 tisíc/ podnikatele Radima Pařízka. Na třetí příčce je Country rádio /219 tisíc/, které nově patří do portfolia skupiny GES a podnikatele Ivana Zacha.

Následuje Rádio Beat /189 tisíc/, Hitrádio Orion /173 tisíc/, Český rozhlas Brno /157 tisíc/ a síť Fajn radio /132/. Výsledky dalších stanic přineseme v podrobnější pravidelné analýze, kterou připravujeme.

Dotazování probíhalo od července do prosince

Dotazování k aktuální vlně Radio Projektu proběhlo v období od 1. 7. 2012 do 19. 12. 2012 na vzorku 15 181 náhodně vybraných respondentů z celé České republiky. Všechny hodnoty vyjadřují denní poslechovost – daily reach – podle parametru „Poslouchal včera“.

CRo - Radio Cesko - studio2 - velkyIlustrační foto – Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .