Programovým manažerem SEEJAY Radia je někdejší producent hitů kapely Lunetic

Taneční SEEJAY Radio ohlásilo novou posilu na pozici programového manažera. Tým této stanice rozšířil hudební expert Stano Šimor, producent největších hitů kapely Lunetic nebo zpěvačky Misty. Jeho úkolem je udat tomuto rádiu nový směr.

Studio SeeJay Radia na archivní fotografii z roku 2013. Fotografii poskytl zástupce SeeJay Radia

Studio SeeJay Radia na archivní fotografii z roku 2013. Fotografii poskytl zástupce SeeJay Radia

SEEJAY Radio předpovídá ‚odpojení FM frekvencí‘. To se rozhodně nechystá

SEEJAY Radio ovšem v tiskové zprávě deklaruje setrvání u nejlepší taneční muziky z celého světa. Ovšem s blížícím se příchodem digitálního rozhlasového vysílání DAB+ je podle vedení třeba „refrešovat“ značku a přidat ji patřičnou dravost. Tento krok dává SEEJAY Radio do souvislosti s blížícím odpojením FM rádio frekvencí a nástupem DAB+.

Na tomto místě je ovšem potřeba zdůraznit, že žádné „odpojení FM frekvencí“ se rozhodně nechystá a český trh bude minimálně nejbližších 7 let fungovat stejně jako doposud. Vypnutí FM frekvencí je komplikovaný proces, na jehož konci musí být dohoda úplně všech účastníků trhu. Podobná dohoda zatím v žádné evropské zemi neexistuje.

Jedinou zemí, která se pokusila vypnout FM vysílání je Norsko. Tam ale celý proces ztroskotal na tom, že v FM pásmu i nadále vysílají regionální a lokální stanice. Až polovina posluchačů odmítla přejít na DAB+ a zůstali u FM pásma.

SEEJAY Radio začne v první řadě posilovat v atraktivitě hudebního a programového obsahu, směrem ke zvyšování poslechovosti. Současně s realizací nových mediálně atraktivních start-upů, se odstartuje rozšíření aktivit spojených s významnými partnery,” říká Stano Šimor ke svému příchodu do SEEJAY Radia.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .