Proběhla údržba na vysílači v Českých Budějovicích, dosah vybraných rádií byl omezen

České Radiokomunikace naplánovaly pravidelnou údržbu zařízení na vysílači v Českých Budějovicích. Přinášíme podrobnější informace o plánované odstávce vysílání vybraných stanic, případně o výrazném snížení výkonu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V pondělí 2. července, ve středu 4. července a v pondělí 9. července se mohou projevit výpadky ve vysílání některých stanic z vysílače České Budějovice – Kleť.

Výpadek vysílání případně výrazné snížení výkonu se dotkne vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál (91,1) a ČRo České Budějovice (106,4) a celoplošných rádií Frekvence 1 (94,1) a Impuls (102,9). Odstávka se projeví především v denních hodinách mezi 10:00 a 14:00.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Dylan2

   Antenne Wien asi v Praze jen tak nechytnete, na stejné frekvenci vysílá přímo z centra města, Žizkov, Mahlerovy sady (5 KW ERP) radio Frekvence 1 a tohoto vysílače se výluka teď netýká.

   Naopak Orange na 94.0 by se mělo dát zachytit v Praze, s trochou štěstí a směrové antény) i nyní, Kleť a Vídeň jsou od sebe v azimutu cca 40° z Prahy

  1. Dylan2

   Pan doktor Faktor už delší dobu rádio Faktor nevlastní a také již několik let se radio jmenuje Hitradio Faktor a cca 5 let již nevysílá z rozhledny na Kleti, ale z vojenskéjo stožáru cca 50 m od rozhledny :) Tedy ano, výpadek se ho nedotknul..

   NIcméně výústění jeho dlouholeté snahy přesunu (a peripetie s ČRa a vojskem) z kóty Kluk cca 640 mnm na Kleť 1084 mnm, začala právě koupí rozhledny a horské chaty a umístěním vysílače sem (v současné době z rozhledny jede tuším jen DVB-T, MUX 4 s anténami nasměrovanými na ČB a ČK)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .