Ve středu proběhne další společné vysílání Rádia Wave a Rádia_FM

plusrozhlascz_velkeProjekt Audioport potřetí propojí vysílání Českého rozhlasu Rádia Wave se slovenským projektem Rádio_FM. Ve středu 24. dubna se v éteru se vystřídají osobnosti obou stanic v rámci společného programu, který bude vysílán z Prahy. Večer se uskuteční speciální dvojkoncert, na kterém vystoupí novodobí folkaři Bratři Orffové a bigbeatová slovenská kapela Tomáš Sloboda & Sounds Like This.

Koncert je součástí mezinárodního hudebního projektu Audioport, ve kterém se již potřetí propojí české Radio Wave a jeho slovenský protějšek Rádio_FM. Audioport si klade za cíl pravidelně propojovat českou a slovenskou progresivní hudební scénu a je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska. Součástí projektu je i propojené vysílání Radia Wave a Rádia_FM, ve kterém redaktoři nabízejí pohled do zákulisí obou stanic a věnují se české a slovenské kultuře.

Po celý den budou vysíláním z pražského studia provázet Veronika Ruppert a Aleš Stuchlý společně s kolegy z Rádia_FM Rudi Rusem a Danielem Balážem. Jejich hosty budou umělci a novináři z Čech i Slovenska – například herečky Táňa Pauhofová, Vica Kerekes, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Lubomír Smatana, herec Jiří Lábus nebo hudební publicista Jiří Černý.

Třetí Audioport je zároveň i oslavou 90. výročí pravidelného rozhlasového vysílání v Československu. Premiérově se obě rádia spojila v květnu 2012, kdy se v zaplněném brněnském klubu A2 představili slovenští indie rockeři Diego a DJs Radia Wave a Rádia_FM. Druhé vydání Audioportu proběhlo v bratislavském Studiu č. 5 v budově Slovenského rozhlasu, kde se na jednom pódiu setkali brněnští Fiordmoss a Jelly Belly z Košic. Obě stanice pro mladé tehdy dostaly prostor i ve vysílání Rádia Slovensko, které je obdobou českého Radiožurnálu. Radio Wave se tak díky podpoře Rozhlasu a televize Slovenska stalo na několik hodin součástí nejposlouchanější stanice veřejné služby na Slovensku.

Audioport: Bratři Orffové a Tomáš Sloboda & Sounds Like This
středa 24. dubna 2013, 20:00
Bio Oko (Františka Křížka 15, Praha 7)
Vstupné: 50 Kč v předprodeji (Bio Oko, Světozor, Aero) / 100 Kč na místě.

Program společného vysílání Rádia Wave a Rádia_FM ve středu 24. dubna

Plán vysílání:
10:00 – 14:00 moderátoři: Veronika Ruppert (Radio Wave) + Rudi Rus (Rádio_FM)
14:00 – 17:00 moderátoři : Aleš Stuchlý (Radio Wave) + Daniel Baláž (Rádio_FM)

Hosté ve vysílání:
10:00 – 11:00: Táňa Pauhofová
11:00 – 12:00: Tóno Stano
12:00 – 13:00: novináři: Ľubomír Smatana + Boris Kršňák
13:00 – 14:00: Agnes Snopko
14:00 – 15:00: Jiří Lábus
15:00 – 16:00: Jiří Černý
16:00 – 17:00: Vica Kerekes

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Barka

    Ale to tady melete pěkné blbosti. Rádio FM není žádným protějškem Wave.
    To tady oblbujete, FM je prakricky slovenská vkv celoploška a Wave zalezlá
    česká myš. Já mám to štěstí , že Rádio FM beru hezky ve stereu , Wave mě tak
    může vrzat z TV.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .