Prezentace průzkumu poslechovosti RadioProjekt přinesla překvapivá čísla

radio-mikrofon-651

AKTUALIZACE – 12:21: Dnes byly představeny nové výsledky průzkumu RadioProjekt, který mapuje poslechovost rozhlasových stanic na českém rádiovém trhu. Únorová čísla ukázala poměrně těsný souboj dvou stanic mluveného slova i rostoucí potenciál Country rádia v regionech. Nynější květnové hodnoty však ukazují na výrazné stírání rozdílů mezi Radiožurnálem a Frekvencí 1. Podrobnosti přinášíme v samostatné zprávě: Frekvenci 1 stíhá Radiožurnál, Impuls s pohodlným vedením.

Souboj stanic mluveného slova se mění v souboj Frekvence 1 s Radiožurnálem

Prezentace výsledků proběhla v sídle Českého rozhlasu na Vinohradské od deseti hodin. Přibližně v poledne jsme zveřejnili první hodnoty. Významnou pozornost si zcela jistě zaslouží souboj Radiožurnálu s Frekvencí 1, který budě základem dalších analýz.

V předchozí vlně průzkumu si podobnou pozornost vysloužil souboj dvou stanic mluveného slova – zhodou okolností v něm i tentokrát figurují Český rozhlas a skupina Lagardere – jde o zpravodajské rádio ZET (na frekvencích BBC) a Český rozhlas Plus, který nedávno rozšířil své vysílání i do dopoledních hodin díky spolupráci s pražským studiem ČRo Regina.

Pokud bychom z těchto dvou stanic chtěli sestavit pořadí úspěšnosti, podle hodnot zveřejněných letos v únoru – za třetí a čtvrtý kvartál 2013 – by si prvenství v týdenním vyjádření (weekly reach) připsala soukromá stanice ZET, která láká posluchače i díky FM frekvencím získaným akvizicí českého vysílání BBC. I Český rozhlas umísťuje část programu ČRo Plus na VKV,  ve spolupráci s pražským studiem Regina vysílá ranní i odpolední blok. Potenciál tohoto vysílání by se měl projevit právě v dalších vlnách RadioProjektu a odborná veřejnost bude s napětím očekávat, jak se vyvíjí poslechovost stanice, která pohltila tři jiné značky rozhlasu (Rádio Česko, Šestku i Leonardo).

Country rádio chce využít větší potenciál v regionech

Nejposlouchanější regionální stanicí zůstává dle očekávání Rádio BLANÍK ze stáje Media Bohemia, které dále posiluje a má výrazný náskok před svými pronásledovateli. Značný potenciál svých regionálních frekvencí chce využít i Country rádio, jež převzalo síť vysílačů v regionech po někdejším rockovém rádiu HEY!. Díky tomu může v následujících vlnách RadioProjektu posilovat. Tento trend se v aktuálních výsledcích zatím příliš neprojevuje.

Další podrobnosti přinášíme v úvodní analýze. Další výsledky zveřejníme průběžně v následujících dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .