Před koncem roku se podařilo získat kmitočty Krokodýlu, Petrovu, Beatu a Country Radiu

zasedani_rrtvNa svém posledním letošním zasedání udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV)  hned tři kmitočty. O technický prostředek bohatší je Rádio Krokodýl, které se nově bude moci podívat do Moravských Budějovic, Rádio Petrov, to zamíří do Velkého Meziříčí, Radio Beat (Třebíč, Rosice) a v neposlední řadě Country Rádio, na tuto stanici se mohou v příštím roce těšit ve východočeském Náchodě.

Po kmitočtu Krokodýlu a Petrovu

Rádio Petrov rozšíří své portfolio kmitočtů o novinku, RRTV přidělila frekvenci 105,7 MHz s výkonem 100 W určenou pro Velké Meziříčí a okolí. Nebonitní prostředek bude zásobit signálem „pohodového českého rádia“ 18 135 obyvatel.

Neméně úspěšným žadatelem byla společnost NONSTOP, pro program Rádio Krokodýl získala společnost technický prostředek pro Moravské Budějovice na 107,9 MHz. S výkonem 100 W může oslovit až 14 565 obyvatel.

Radio Beat míří do dvou lokalit

Radio Beat (provozuje Broadcast Media) získalo od RRTV potvrzení svých dvou již provozovaných kmitočtů. Souhlas s přidělením technického prostředku 99,5 MHz v Třebíči. Díky výkonu 200 W bude moci oslovit až 44 332 obyvatel, kontrolní orgán shledal kmitočet jako nebonitní k vyhlášení licenčnímu řízení. Rovněž byl potvrzen i kmitočet Rosice 91,4 MHz s výkonem 100 W. Ačkoli bude moci zásobit až 75 909, nebyl odborným znalce shledán jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení. Za upřesnění těchto dat děkujeme Petru Kružíkovi.

radiotv_face_n05

Country smí do Náchodu, zastaven byl Třebíč

Country Radio bude moci rozšířit portfolio technických prostředků a novou frekvenci 103,6 MHz určenou pro Náchod a okolí. Na základě výpočetního systému RadioLab bylo stanoveno, že díky vyzářenému výkonu 100 W může nominál oslovit 48 995 obyvatel. Na základě ústního vyjádření znalce nebyla frekvence shledána jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení.

Neúspěšně však provozovatel Country Radia žádal o přidělení Třebíče (97,6 MHz; 96,9 MHz; resp. 105,7 MHz). Souhlas nebyl udělen na základě negativního stanoviska Českého telekomunikačního úřadu.

Egrensis se zatím do Sokolova nepodívá

Neúspěšně žádala společnost RTV Cheb, ta chtěla pro program Rádio Egrensis získat technický prostředek Sokolov 103,8 MHz s výkonem 100 W. Důvodem negativního postoje je zamítavé stanovisko Českého telekomunikačního úřadu.

Provozovatel František Krpenský dostal povolení rozšířit časový rozsah vysílání rozhlasové stanice Radio „R“ na celých 24 hodin denně.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Petr Kružík

    Juraji a Martine, v případě BEATu nejde o přidělení nových kmitočtů, ale o formální znovuudělení Lagardere nečestně z formálních důvodů zažalovaných přídělů. Stejně jako minulé zasedání (navýšení výkonu v Mostě ze 200/400W). Rosice a Třebíč už nějaký ten měsíc vysílají! Nové kmitočty jsou tedy 3. Oki
    Když se koukneš na JIDXC news 15.6.2012 je zde i zdůvodnění znalce proč nelze kmitočet brát jako bonitní ;)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .