Pražské Radio 1 zůstane ve skupině Radio United, majitel počítá s fúzí

radio-1-651

Alternativní pražské Radio 1 v první fázi zůstalo mimo fúze některých společností s jejich novými mateřskými firmami Radio United Broadcasting a Radio Investments. To však neznamená, že by se nový majitel chtěl této stanice zbavit. Fúze v tomto případě proběhne v nejbližších měsících. Nový vlastník získává plnou vlastnickou kontrolu nad licencovanou společností Radia 1.

V posledních týdnech proběhla obří fúze servisních a provozních společností několika stanic, které se tak zařadily do portfolia skupiny Radio United Group. Tu buduje spolumajitel televize Prima a majitel sítě Radio Hey! Ivan Zach. Do skupiny přibral i rozhlasové stanice konkurenční stáje Radio Investments a vytvořil tak třetí nejsilnější rozhlasovou skupinu u nás.

Pod Radio United Group nově spadají všechny regionální stanice značky KISS, dále rockové Radio Beat, Country radio, pražské hip-hopové Radio Spin, dechovkové Rádio Orchidej z Brna a regionální stanice Radio Jizera Mladá Boleslav.

Pod přímou kontrolou nového vlastníka je i pražské alternativní Radio 1, zde ale nedošlo k fúzi po vzoru ostatních licencovaných společností. Původně jsme uvedli, že nový vlastník stanice si tímto krokem nechává prostor k případnému prodeji stanice novému zájemci někdy v budoucnu.

Zástupce skupiny Martin Hroch ale tuto informaci vyvrátil s tím, že i v případě licencované společnosti Radia 1 dojde k fúzi s mateřskou skupinou Radio United. Momentálně dochází k převodu zbylého desetiprocentního podílu ředitelky Radia 1 Lenky Wienerové právě na společnost Radio United Broadcasting.

Po uplynutí všech potřebných lhůt by mělo následně dojit právě k fúzi se společností Radio United Broadcasting.

radio1banner

Autor článku: