Posluchači Hitrádia CITY znovu rozsvítí Prahu – již potřinácté

Pražské Hitrádio City 93,7 FM navazuje na předvánoční tradici, v rámci které spojí metropoli prostřednictvím charitativního projektu Rozsviťte s námi Prahu. Už 13 let společně se svými posluchači rozdává radost a pomáhá. Stačí poslat dárcovskou DMS a symbolicky si tak rozsvítit vlastní žárovku na webových stránkách rozsvittesnamiprahu.cz.

Pravidelná charitativní akce Hitrádia CITY s názvem Rozsviťte s námi Prahu

Pravidelná charitativní akce Hitrádia CITY s názvem Rozsviťte s námi Prahu

Letošní sbírka pomůže dětem, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění a dětem jejichž onemocnění neumožňuje účast na běžných ozdravných pobytech. Předání šeku s vybranou částkou proběhne v rámci rozsvěcení nejkrásnějšího vánočního stromu v republice 30. listopadu 2019 od 17 hodin na Staroměstském náměstí.

V loňském roce posluchači Hitrádia City zaslali přes pět tisíc DMS za 30, 60 nebo 90 korun. Velmi štědře přispívali i na transparentní účet. Šek s rekordní částkou v historii projektu 510.688 korun pomohl lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži.

S podporou hlavního města Prahy rozsvítíme vánoční strom na Staroměstském náměstí. Každý dárce má možnost sponzorovat svou vlastní žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může své vlastní světlo symbolicky rozsvítit na webové stránce, kde se také zapíše do seznamu dárců. Věříme ve šťastnou třináctku a díky našim úžasným posluchačům I v dosažení nového rekordu,“ přibližuje projekt Martin Maďarka, pověřený vedením Hitrádia City.

Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu bude použit na ozdravné pobyty u moře pro onkologické děti po léčbě a děti s jiným, závažným onemocněním, a to pod vedením lékařů a fyzioterapeutů.

Pobyty pro děti u moře mají dobrý efekt na jejich zdravotní stav. S dětmi cvičí fyzioterapeuti, využívají moře k cvikům hlavně u dětí po nádorech mozku či s nějakým podobným deficitem. Význam těchto pobytů není jen zdravotní, ale i psychosociální a děti se společným osudem tak nalézají nové kamarády. Lékaři, fyzioterapeuti, vedoucí, ti všichni s dětmi pracují dobrovolně, bez nároku na odměnu. Každý rok tak k moři vycestuje až 100 dětí, jejichž poděkování a krásné dopisy od rodičů vždy potěší. Projekt je finančně náročný, snažíme se, aby bylo místo a ubytování vstřícné vůči handicapovaným dětem s bezbariérovými přístupy,“ doplňuje MUDr. Pavel Boček, předseda rady spolku Sluneční paprsek.

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu v sobotu 30. listopadu, kdy na Staroměstském náměstí v 17:30 společně rozsvítíme vánoční strom. Slavnostní večer uvedou a šek s vybranou částkou předají za Hitrádio City Iva Lecká a Vojta Efler z Dobré ráno, Praho. Program Hitrádia City začíná již v 17:00.

Jak sponzorovat žárovku
Formou DMS, tedy dárcovské SMS ve tvaru: DMS ZAROVKA 30 nebo DMS ZAROVKA 60 nebo DMS ZAROVKA 90, a to podle ceny, kterou si vyberete. Svoji DMS odešlete na číslo 87777. (Cena DMS 30 činí 30 korun, cena DMS 60 činí 60 korun, cena DMS 90 činí 90 korun). Každý dárce si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz.

Patroni projektu
Letošní patroni Hana Křížková, Adéla Gondíková, Jiří Langmajer a Aleš Háma dlouhodobě a aktivně pomáhají nemocným dětem a spolku Sluneční paprsek. Také jim patří velký dík.

Spolek Sluneční paprsek
Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován ve spolupráci se spolkem Sluneční paprsek. Posláním spolku je oslovit osoby, organizace a společnosti, které mohou pomoci s realizací a finančním zabezpečením ozdravných pobytů pro děti. Pobyty jsou určené především pro děti, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění, jsou chronicky a vážně nemocné nebo pro děti, kterým jejich onemocnění neumožňuje zúčastnit se ozdravných pobytů s jiným subjektem. Dále pak pro děti nemocné vyrůstající v dětském domově, s definovanou psychickou deprivací.

Život dětem
Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .