Pokus o český rekord se moderátorům Radiožurnálu povedl

cro-radiozurnal-vaclavakModerátorům Radiožurnálu Lucii Výborné a Janu Pokornému se podařilo vytvořit první český rekord v nepřetržité sérii rozhovorů. Po 48-hodinovém maratonu tak úspěšně uzavřeli projekt 90 statečných, kdy se v proskleném studiu na Václavském náměstí u jejich moderátorského stolu vystřídalo devadesát osobností politického, kulturního a sportovního života.

Od sobotního večera se Lucie Výborná a Jan Pokorný střídali za mikrofonem každé dvě hodiny, během nichž stačili vyzpovídat čtveřici hostů. Prvním z nich byl Miroslav Marek z agentury Dobrý den, který na rekord dohlíží, jako poslední se v pondělí do mobilního studia Radiožurnálu na Václavském náměstí posadil bývalý úspěšný vícebojař Tomáš Dvořák.

Přímý přenos maratonu sledovalo na kanálu YouTube přes 18 tisíc posluchačů. Z kamery umístěné ve studiu byli na Václavském náměstí vidět nejen lidé, kteří přišli moderátory v pokusu o rekord podpořit, ale také rozmary počasí, které mohly výsledek ohrozit podobně jako nedostatek spánku,“ uvedl ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu Jakub Čížek.

Václavák není v noci zrovna příjemné místo, ale více než opilých turistů bušících do skla jsem se bála toho, že se po krátkém spánku nestihnu včas vrátit do studia. Naštěstí se to nestalo,“ popisuje strasti nepřetržitého vysílání Lucie Výborná. Kromě moderátorů musela bezchybně fungovat i technika. „Nechtěli jsme klukům z přenosu zkazit jejich dílo. Přes prudkou bouřku i spalující slunce odvedli bezchybně svoji práci. Na nás bylo vést smysluplné rozhovory a hlavně neusnout,“ dodal Jan Pokorný.

Záznam celého pokusu o rekord je k dispozici na stránkách www.90statecnych.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: