Pohled do zákulisí – působivý Poslechový večer ČRo Olomouc

cro_olomouc_poslechovy_vecer_001Off-air promo a související akce už dávno nejsou pouze doménou komerčních rádií. Český rozhlas Olomouc organizuje zajímavou akci s názvem Poslechový večer, na který sezval posluchače i zájemce o rozhlasové dění. Podívejme se na tuto akci, jež proběhla před dvěma týdny, trochu blíže.

Je úterý 1. března 2011, za malou chvíli udeří 18. hodina a 30. minuta. Studio 1 Českého rozhlasu Olomouc je zcela plné, konkrétně jeho improvizované hlediště. Neschází se tu ovšem jen zaměstnanci a spolupracovníci veřejnoprávního média. Tento večer je určen příchozím posluchačům, začíná se totiž tradiční Poslechový večer Českého rozhlasu Olomouc. Jak celý večer probíhal?

Krátce po půl sedmé večer vchází do studia jako první Michal Bureš, režisér a spolupracovník ČRo Olomouc. Hostitel celého večera si do křesel zve hosty, jimiž jsou herečka Ivana Plíhalová, dokumentarista a vedoucí slovesné redakce Miroslav Kobza a v neposlední řadě dramaturg a slovesný redaktor Jan Sulovský. K uchu posluchačovu si linou nesmírně působivé ukázky původní dokumentární či dramatické a literární tvorby, zaznívají ukázky z hry Ucho, portrét herečky Grety Garbo, hanácké humoresky a mnoho jiných. To vše doplněno neméně zajímavým povídáním v uvolněném, přesto profesionálním duchu.

SOUVISEJÍCÍ: ČRo Olomouc zve na Poslechový večer

Rozhodně nelituji toho, že jsem se příjemného večer zúčastnil. Zpočátku jsem se cítil nesvůj, že nejsem stálým posluchačem ČRo Olomouc, už při vstupu mne ale přivítala vlídná atmosféra. Prezentované ukázky dokazují, že role Českého rozhlasu v původní dramatické, dokumentární a literární tvorby je nezastupitelná. Snad umocnění celkové atmosféry přineslo ukázkám ještě větší náboj a nádech.

Olomoucké regionální studio Českého rozhlasu produkuje velké množství kvalitní produkce, setkání s rozhlasovou tvorbou přímo v regionálních studiích se pořádá i v dalších městech. Budete-li mít možnost, nenechte si ujít některé ze setkání s tvůrci Českého rozhlasu. Z dalších akcí se zmíním například o koncertu kapely „Neřež“, který ČRo Ostrava pořádá ve středu 23. března v 18:00 ve Studiu 1. Mimořádný umělecký počin v podobě divadelního představení hry Ucho se koná ve čtvrtek 10. března v 18:00 ve Studiu 1, v éteru hru uslyšíte už v sobotu 12. března. ČRo Olomouc pořádá stejnou akci ještě 22. března v 19:30.

K TÉMATU: Vltava uvede nastudování filmu Ucho a další premiéry

Tento blog je tak upřímným poděkováním za příjemný večer a zajímavou tvorbu, kterou můžete slýchat i na celostátních okruzích Českého rozhlasu. A zároveň i případnou pozvánkou. Atmosféra některých ukázek, například při vyprávění Lídy Bárové o hrůzách spojených s Nacisty, byla velmi emotivní a zanechala na mě hluboký dojem. Je s potěšením, že se do českého éteru dostávají pozoruhodná díla. Dámy a pánové, vytrvejte prosím.

cro_olomouc_poslechovy_vecer_002 cro_olomouc_poslechovy_vecer_003

Podívejte se, jak probíhal Poslechový večer ČRo Olomouc. Zdroj: Archiv Českého rozhlasu Olomouc

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .