Podnikatel Leoš Pohl chce rozjet Rádio Dechovka na středních vlnách

radiodechovkamaleVlastník placených programů CS film, CS mini a Horror Film Leoš Pohl hodlá rázně vstoupit i do rozhlasového byznysu. Na středních vlnách plánuje rozjet dechovkové rádio. Ambiciózní projekt získal vysílací licenci a měl by zahájit terestrické vysílání nejpozději v srpnu. Zřejmě se však ozve mnohem dřív.

Dosud internetové Rádio Dechovka tak může vysílat i klasickou cestou, s celoplošným pokrytím. Posluchači ho budou moci naladit na středních vlnách, kde půjde už o třetí stanici. Vysílat má ze stanoviště Líbeznice na kmitočtu 1233 kHz. Do tří let by mělo Rádio Dechovka pokrýt 80 procent populace.

Start vysílání se očekává nejpozději v srpnu. Je ale pravděpodobné, že nové rádio se ozve z éteru mnohem dřív. Rádio Dechovka už téměř čtyři roky vysílá přes internet. Program je tudíž hotový a stačí ho jen překlopit na střední vlny.

Konkurence na středních vlnách se letos rozroste. Kromě Rádia Dechovka hodlá zanedlouho spustit vysílání i třetí kanál provozovatele Rádia Impuls. Společnost Londa spustí nový program zaměřený na českou produkci s názvem Impuls A.M. A přesně za týden odstartuje i vysílání nového okruhu Český rozhlas Plus, což bude stanice mluveného slova s primárním šířením právě na středních vlnách. V éteru se objeví 1. března.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Myslím, že ano, střední vlny budou teď IN :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: