Podívejte se na profily nových členů mediálních rad

rada01Rada Českého rozhlasu i Rada České televize jsou po středeční a čtvrteční volbě nových členů kompletní. Tento fakt by neměl být nikterak překvapivý, nicméně v případě rozhlasové rady si dali poslanci pořádně načas. Rada ČRo totiž byla několik let nekompletní a až ve středu se do ní zapsali čtyři noví členové.

V případě televizní rady se obsazení všech uvolněných míst víceméně dalo čekat neboť generální ředitel televize Jiří Janeček ve čtvrtek nečekaně rezignoval. A to by v tom byl čert, aby poslanci nezvolili nové členy když mají příležitost nepřímo zasáhnout do volby nového ředitele televize. Podívejme se tedy, kdo zasedne v obou radách. Kandidátů bylo mnohem více než samotných volných míst.

Noví členové Rady České televize

Rene Kühn
Čtyřicetiletý Ostravák Rene Kühn posledních patnáct let podniká. Podle serveru Mediář.cz je majitelem a zároveň jednatelem reklamní agentury Ian Derson advertising.

Antonín Bajaja
Druhý úspěšný kandidát prošel v parlamentu i díky podpoře pražského Českého centra Mezinárodního PEN klubu. Svým povoláním je spisovatel a chce v České televizi mimo jiné prosazovat i další kultivaci tvorby pro děti.

Michal Jankovec
V minulosti řídil soukromou tiskovou agenturu a pokoušel se uplatnil na poli prodeje zpravodajství médiím podobně jako agentura ČTK. Letos se rovněž ucházel o post ředitele této tiskové agentury.

Jiří Závozda
Známy se stal díky působení v televizi Prima, kde řídil redakci publicistiky. Patřil mezi blízké spolupracovníky někdejšího generálního ředitele Primy Martina Dvořáka, který televizi řídil ještě předtím než do ní vstoupil skandinávský investor MTG.

Noví členové Rady Českého rozhlasu

Novými členy rozhlasové rady se stali Ervín Kukuczka, Michal Stehlík, Ivan Tesař a Petr Šafařík.

PSALI JSME: Do mediálních rad míří staří harcovníci, manželé i partneři

tv-rezie-ilustNoví členové mediálních rad budou zanedlouho volit nejvyšší ředitele České televize i Českého rozhlasu. Ilustrační foto – Flickr.com, uživatel Sam

Úplné složení obou mediálních rad

Rada České televize: Jan Brandejs, Jan Prokeš, Ivan Satrapa, Dana Eklová, Radek Mezuláník, Milan Uhde, Jiří Presl, Jaroslav Dědič, Petr Koutný, Jiří Kratochvíl, Josef Pavlata, René Kühn, Antonín Bajaja, Jiří Závozda, Michal Jankovec.

Rada Českého rozhlasu: Dana Jaklová, Tomáš Ratiborský, Bohuš Zoubek, Antonín Zelenka, Milan Badal, Ervín Kukuczka, Michal Stehlík, Ivan Tesař, Petr Šafařík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .