Po dvou nových kmitočtech ve Valašském Meziříčí a Jindřichově Hradci

rrtv_perex

Proběhlo dvanácté zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a přinášíme vám z něj zásadní informace týkající se rozhlasu. Uděleny byly čtyři nové vysílací prostředky, dva budou umístěny ve Valašském Meziříčí (Štěpánov) a dva se nachází v Jindřichově Hradci. Společnost Ultravox, provozovatel Rádia Ethno, se snažil u RRTV získal povolení ke snížení podílu mluveného slova.

Jak už od nás víte, zásadní událostí se stalo udělení děčínského kmitočtu pro Pigy Rádio, které provozuje skupina Lagardere. Ačkoli o technický prostředek Děčín – město 92,7 MHz mělo zájem hned pět programů, štěstí se usmálo na stanici, která nemá dosud jedinou frekvenci a vysílá jenom na internetu. Co dalšího se událo?

Čtyři kmitočty: Hity, české melodie a rock

Rádio Kiss Publikum dostalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlas k rozšíření stávajícího portfolia kmitočtů.  „Na základě odborného vyjádření znalce“ nebyl kmitočet Valašské Meziříčí – Štěpánov 88,5 MHz s výkonem 100 W shledán jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení. Potenciálně může novinka zasáhnout 30 920 obyvatel.

Nový nominál putuje i provozovateli Juke Box. Pro programový okruh Radio Čas Rock mu byla přidělena frekvence 87,9 MHz pro Valašské Meziříčí – Štěpánov. S výkonem 100 W nebyl opět na základě ústního odborného vyjádření znalce jako bonitní, oslovit může až 32 858 obyvatel.

DOPORUČUJEME: Pigy.cz bude v FM pásmu – jedná se o přelomové rozhodnutí RRTV?

Hned o dva kmitočty bohatší je společnost Media Bohemia. První frekvence putuje na konto Hitrádia Faktor, stanice se ozve v Jindřichově Hradci a okolí na 94,6 MHz. Vyzařující výkon 50 W má dosah podle výpočetního systému RadioLab 24 709 obyvatel.

Stejný provozovatel získal ve městě Jindřichův Hradec další prostředek 105,1 MHz (50 W), soubor technických parametrů bude zásobovat 23 290 posluchači, těšit se mají na program Rádio Blaník – jižní Čechy.

rrtv_banner2

Rádio Ethno nemůže snížit podíl mluveného slova

Provozovatel Ultravox neúspěšně žádal o změnu licenčních podmínek programu Rádia Ethno. Společnost chtěla konkrétně snížit podíl mluveného slova na 2%, zjednodušeno mělo být programové schéma. Zároveň mělo dojít k změně v zařazování zpravodajského a informačního servisu.

RRTV žádost zamítla s následujícím odůvodněním, že „v souladu s § 21 odst. 3, věta čtvrtá zákona č. 231/2001 Sb. by požadovaná změna vedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení a zároveň by došlo k rozporu s § 21 odst. 3 věta šestá zákona č. 231/2001 Sb. – základní programovou specifikaci nelze měnit.“

Licenční řízení na AM? Ano, v Liberznici

Na tom, že RRTV vyhlásila licenční řízení na technický parametr v Líbeznici by nebylo nic zvláštního. Jde tu ale o frekvenci 981 kHz (10 kW), jedná se tedy o střední vlny. Líbeznice disponuje „diagramem odpovídajícím dohodě GE75 pro podmínky šíření: den, noc – venkov a noc – město, tj. pro nominální pouţitelné intenzity pole přízemní sloţky elektromagnetické vlny Eu = 63, 71 resp. 77 dBμ“

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Matyas

    Určitě budou míti v Jiháči radost z Blaníku – snad jinak ten bubláček neohrozí Rakouský Music Sender 88.6 na 104.9mhz – co jde v Hradci velice dobře – opravdu blbost některých broadcasterů nezná mezí.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .