Petr Král novým hudebním dramaturgem Českého rozhlasu 1 Radiožurnál

radiozurnal-petr-kralČeský rozhlas pokračuje v kontinuálních změnách v rámci jednotlivých stanic a od 1. června jmenuje nového hudebního dramaturga hlavního okruhu ČRo 1 Radiožurnál. Tuto pozici bude zastávat Petr Král, jež je spjatý s rozhlasovým prostředím od roku 1991. Hudební dramaturgie Radiožurnálu se rozšíří a bude více reagovat na programový obsah vysílání.

Už koncem května jsme zvýšili počet písní, které Radiožurnál hraje, a snížili tak jejich opakování. Teď se chystáme projít všechny hrané písně a posoudíme jejich vhodnost s ohledem na celkové zacílení Radiožurnálu. Během léta budeme hledat a postupně přidávat další tituly, aby hudební nabídka byla co nejpestřejší,“ říká o svých nejbližších plánech Petr Král.

Nový dramaturg Radiožurnálu pracoval jako moderátor v mnoha českých rádiích, mimo jiné v Rádiu Bonton, Evropě 2, Rádiu City, Rádiu Blaník a Oldies Radiu. Zastával i pozice programového a generálního ředitele. Od ledna 2010 působí v Českém rozhlase v roli moderátora nejprve Ranního, poté Odpoledního Radiožurnálu. Po celou dobu své rozhlasové kariéry se věnuje i hudební dramaturgii a hudebním formátům rozhlasových stanic.

radiozurnal-petr-kral

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: