Peter Duhan oficiálně potvrdil jméno nového programového ředitele Českého rozhlasu

jan-menger-perexGenerální ředitel Českého rozhlasu dnes oficiálně potvrdil, že program veřejnoprávní instituce bude řídit Jan Menger. Ten pochází z vnitřního prostředí rozhlasu, doposud řídil vysílání Českého rozhlasu Region. Stane se v pořadí čtvrtým náměstkem generálního ředitele a posledním členem vrcholného managementu.

Podle nové organizační struktury Českého rozhlasu se Jan Menger stane náměstkem generálního ředitele pro program. Do funkce by měl nastoupit k 1. březnu. Generální ředitel Peter Duhan má v současnosti pod sebou náměstka pro správu a provoz Oldřicha Šestáka, za strategický rozvoj zodpovídá náměstek René Zavoral a a Odbor lidských zdrojů vede Marian Ferenčík.

Druhým horkým kandidátem na post náměstka pro program byl bývalý výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek, který na podzim rovněž kandidoval na post generálního ředitele České televize. V odborných kruzích měl pověst nepolitického kandidáta, zatímco pan Menger měl podle webu Česká média podporu předsedy volebního výboru sněmovny Václava Mencla a předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury.

Výhodou Jana Mengera může být především znalost prostředí Českého rozhlasu, kde působí ve vedoucích pozicích již od roku 2002. Na rozhlasovém trhu ale začal působit ještě v roce 1995 jako moderátor a zprávař soukromého Rádia Evropa 2, později působil i v Rádiu Alfa a Rádiu Blaník.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Pvtr

    Přidávám ještě 1 odkaz na stránky
    crodvojka.kvalitne.cz
    Na tomto webu se mohou posluchači vyjádřit, jak by podle nich měl vypadat ideální program stanic ČRo, zejména programu ČRo Dvojky. Kromě názorů, zde mohou o programu hlasovat, navrhnout ideální schémata apod.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: