Osobní rádio Heleny Vondráčkové nabídne i v Česku nevydané skladby

radio-vodopadHelena Vondráčková je jednou z celebrit, jež se rozhodly komunikovat osobní značku prostřednictvím netradičního internetového produktu. Jako v pořadí druhá osobnost se rozhodla vybudovat a zaštítit rozhlasovou stanici, která ponese jméno Rádio Vodopád. Programová skladba bude nabíhat postupně, momentálně mají posluchači k dispozici 640 písniček.

První osobností, která u nás rozjela vlastní rádio byl herec a bavič Vláďa Hron. Jeho stanice HRONrádio vysílala dva roky. Na rozdíl od ostatních internetových rádií známých interpretů, které vesměs hrají pouze hudební nabídku dotyčné hvězdy nabízel Vláďa Hron plnohodnotné vysílání. Playlist sám pravidelně vytvářel a program byl složen z jeho různorodé tvůrčí činnosti a archivu hereckých vystoupení. Třešničkou na dortu byly některé živě moderované pořady. Vysílací studio měl Hron přímo ve svém bytě.

Podobnou cestou se chce vydat i Helena Vondráčková. Rozdíl bude jen v tom, že posluchači neuslyší živé vstupy „z obýváku“ celebrity. Ostatní složky programu Rádia Vodopád ale budou podobné těm, jež nabízel i Vláďa Hron. Helena Vondráčková osobně dohlíží na sestavování playlistu. Ten bude prozatím složen jen z jejího repertoáru. Archiv momentálně obsahuje přibližně 640 Heleniných písniček. Z těch nejzajímavějších lze upozornit na kompletní zahraniční alba, která v České republice nikdy nevyšla. Do budoucna se chystají pravidelné aktualizace, během nichž budou doplňovány písničky z dalších CD a gramofonových desek.

ROZHOVOR: Vláďa Hron založil osobní rádio. Pro radost.

vondrackovaHelena Vondráčková, foto: www.vondrackova.net

Posluchači uslyší i různé sady jingů s hlasem zpěvačky, v delším časovém horizontu jsou plánovány i krátké tematické bloky. Oživením programu jsou i záznamy koncertních vystoupení, které můžete slyšet ve vysílání už nyní.

Vysílání Rádia Vodopád po technické stránce zajišťuje streamingový portál ABradio. Vysílání je nabízeno ve formátu WMA ve třech kvalitách – 32, 64 a 128 kbps.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .