Oslavy 28. října, vzpomínání a halloween – to a více náplní o 25 hodin delšího víkendu

043_vikend

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Jelikož je díky státnímu svátku prodloužený víkend, přinášíme vám tradiční víkendové tipy o den dříve, než jste běžně zvyklí. Nevynecháme tipy na víkendové speciály českých rádií, připojíme informace o hrané hudbě v podobě koncertů, alb bez přerušování či jiných hudebních speciálit. Prostor dostanou i dokumenty, rozhlasové hry a další informace. Přejeme krásný víkend, který je prodloužen o celých 25 hodin.

Obrázek v perexu není zvolen náhodně, přesně před rokem jsme vám totiž vůbec poprvé přinesli Víkendové tipy. Během uplynulého roku se podoba ustálila a každý týden vám přinášíme informace o speciálních akcích spojených s rozhlasovým vysílání. Kromě textové podoby jsou pro vás každou sobotu připravovány přílohy ve formě PDF, kde najdete kompletní přehled toho, co se děje ve víkendovém éteru. Děkujeme za Vaši přízeň. Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám pomáhají obsah vytvářet (tedy těm, kteří informace zveřejňují na svých webech, či nám přímo zasílají informace e-mailem). Máte-li jakékoli připomínky, děkujeme vám za ně. Napsat je můžete do diskuze pod tímto článkem nebo na e-mail petera@radiotv.cz.

Víkendové speciály on-air

V den státního svátku nastartuje Radio Beat prodloužený víkend, zpestří jej bigbítem na vaše telefonická přání. Rádio Blaník plánuje víkend s Petrem Kolářem, kromě rozhovoru se chystá soutěž o nové CD s názvem „Čas nás naučí“. Radio City pokračuje s víkendovou soutěží „Hádej, kdo půjde na večeři s radiem City?“

STALO SE: Patnáctý ročník ankety Neviditelný herec zná vítěze, téměř trezorová Koule má zlato

Country Radio po nějaké době nasazuje Víkend originálů a českých verzí, porovnat české písně a jejich vzory můžete v sobotu a neděli. ČRo Olomouc v neděli rozdává CD Slavné případy Sherlocka Holmese. Rádio Egrensis v sobotu věnujeme několika šťastlivcům 2CD skupiny Pearl Jam s návzem „Twenty“, v neděli to bude CD a DVD Daniela Landy „Československo tour 2008″.

PDF DOKUMENT: KOMPLETNÍ VÍKENDOVÉ TIPY.43

043_banner

AKTUÁLNĚ: SkyRock Rádia Haná ladí posluchači Boskovic na 104.9 MHz

Rádio Haná zahájí Česko-slovenskou jízdu. „V Amsterodamu, na Kopa Kabaně, cestou do Afriky během hurikánu ve stínu katedrál… je jedno, kde nás budete poslouchat.“ Roman Pachta bude komentovat „nejlepší česko-slovenský výběr“ posledních 30 let. Radio Hey! rozdává hodinky v hodnotě 15 tisíc korun, získá je ten, kdo si nejlépe tipne čas nejrychlejšího jezdce. Kiss 98 o třech dnech volna „projde po hřbitovech, opráší hroby známých umělců„, tedy zazní hity těch, kteří již nejsou mezi námi. Rádio Krokodýl rozdává o víkendu volné lístky do kina a dárky k rodinné komedii Tintinova dobrodružství, režie se ujal Steven Spielberg.

DOPORUČUJEME: Rádio Sázava bude obchodovat Big partnership media

Státní svátek připomenou i speciální stanice Českého rozhlasu. V pátek 28. října uslyšíte pořad o médiích v první Československé republice (Média v postmoderním světě, 20.10) a ústavě a politickém systému první republiky (Česká justice, 21.10) na ČRo 6. ČRo Leonardo pro své posluchače připravil v 9.00 hagazín Zrcadlo s tématy ČS legie a vznik republiky s PhDr. Eduardem Stehlíkem a nahrávkami z rozhlasového archivu. Z rozhlasového archivu bude hovořit Generál Kutlvašr, ČS legionář a velitel Pražského povstání. Zahraniční vysílání Českého rozhlasu ČRo 7 – Radio Praha bude výročí vzniku Československa reflektovat z hlediska reakcí českých politiků a domácí odborné veřejnosti.

Hudební pozvánky – koncerty, alba a jiné

Rádio Bonton tento týden rozdává nové CD skupiny Coldplay. Jejich živé vystoupení ze Sydney z roku 2003 naladíte v pátek od 19.00 a v neděli po 16. hodině. Coldplay bude patřit sobotní Noční proud na ČRo Regina, nové album zmapuje vysílání po 22. hodině. ČRo 1 – Radiožurnál v sobotu odehraje živý koncert skupiny The Eagles.

PSALI JSME: Rock Radia slaví třetí “slušnej rock”, v hledáčku jsou “Hospody Ro(c)ku”

Classic FM v sobotu na přání posluchačů zahraje koncert Ziehrer: Průvodce cizinců, večerní koncerty jsou v sobotu ve znamení lesních rohů a orchestrů (Richard Strauss, Franz Joseph Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart), v pátek potom Antonín Dvořák: Legendy op. 59, Česká suita op. 39. No a v neděli to bude Sergej Prokofjev: Romeo a Julie – Hudba z baletu (výběr ze suit).

Rockové tipy zahajuje Radio Čas Rock, album na přání posluchačů zahrají IRON MAIDEN – Live After Death (1985). Gama Radio nechá zazní Van Halen – Right Here, Right Now (1993) – Live CD 2. Souboj metalových draků na Rock Rádiu vyhráli LOU REED AND METALLICA – LULU 2011 .

043_banner2

Další pozvánky na VKV – rozhovory, hry, četba,…

Zajímavá povídání by vám neměla ujít ani tento víkend. Jejich kompletní přehled najdete v PDF příloze. Přímý přenos z Pražského hradu z předávání vyznamenání u příležitosti státního svátku vzniku Československé republiky naladíte v pátek na ČRo 1 – Radiožurnálu. Benefiční koncert Linky bezpečí, který má mimo jiné upozornit na problémy a trápení mladých je na programu Dvojky ČRo.

„Zeď, která procházela přímo mnou“, právě tak se jmenuje pořad, který nasazuje ČRo 3 – Vltava na páteční večer. Čeká vás setkání s osobností a dílem divadelníka a spisovatele Petra Lotara, který větší část svého života prožil ve švýcarském exilu. Poodhalit zákulisí života československých prezidentů můžete na ČRo České Budějovice v pátek.

TENTO TÝDEN: Pavel Horváth rozdával lístky na fotbalové utkání roku na E2

Bohatý program připravil i ČRo Olomouc. V 8.30 to je Hanácká plkačka o tom, kterak tetka Hrabalka shnáněla nové boty. V díle „Ludvík Přidal: Jak se ve vujno kšeftovalo“ účinkuje Eva Janěková. Režii měl Michal Bureš. Tichý dvojhlas je kompozice z korespondence herce Ladislava Chudíka s básníkem Jaroslavem Seifertem a uslyšíte jej opět na ČRo Olomouc.

Na ČRo Plzeň si připomeneme „slavný den Československé republiky v archívních zvukových dokumentech„. Autoři Josef Plechatý a Jitka Škápíková vytvořili v roce 1998 pořad, který zachycuje chronologickým způsobem ve třech kapitolách podstatné okamžiky z našich dějin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .